1. HABERLER

  2. KONYA

  3. 'Fikir, Sanat, Aksiyon: Necip Fazıl Kısakürek’
'Fikir, Sanat, Aksiyon: Necip Fazıl Kısakürek’

'Fikir, Sanat, Aksiyon: Necip Fazıl Kısakürek’

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Programı kapsamında Konya genelinde Fikir Sanat Aksiyon Necip Fazıl Kısakürek başlıklı programların açılış paneli Konya Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi’nde gerçekleşti.

A+A-

Açılış paneli öncesi konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük Anadolu Mektebi öğrencilerinin çok nitelikli okuma yaptıklarını ve onları geleceğin yazarları, düşünürleri olarak gördüklerini ifade etti. Panelin sona ermesinin ardından araştırmacı yazar Salih Sedat Ersöz bir değerlendirme konuşması yaptı. Öğrencilerin yetişmesinde Anadolu Mektebi’nin büyük katkısı olduğunu söyleyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

“NECİP FAZIL İLE HEMHAL OLMALARI ÖNEMLİ”

Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Tarım Eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü de değerlendirme konuşmasında öğrencileri tebrik ederek çok zahmetli ve önemli bir işe imza attıklarını kaydetti. Konuşmasında Necip Fazıl'ın fikri ve edebi dünyamızdaki önemine de değinen Güçlü, öğrencilerin bu yaşta Necip Fazıl ile hemhal olmalarının onların gelecek dünyaları için çok büyük önemi olduğunu ifade etti. Açılış paneline Profesör Doktor Sami Güçlü ve Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün yanı sıra yazarlar öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

fikir-sanat-aksiyon-3.JPG

fikir-sanat-aksiyon-1.JPG

fikir-sanat-aksiyon-5.JPG

fikir-sanat-aksiyon-6.JPG

 

HABERE YORUM KAT