1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Filyasyon ekiplerini karşısında gören Selim dede gözyaşlarını tutamadı
Filyasyon ekiplerini karşısında gören Selim dede gözyaşlarını tutamadı

Filyasyon ekiplerini karşısında gören Selim dede gözyaşlarını tutamadı

Kırklareli'nde filyasyon ekipleri, gittikleri en ücra köylerde PCR testinin yanı sıra yaşlılara CoronaVac aşısı yapıyor. Ekiplerin dağ köyünde ulaşıp aşı yaptığı 90 yaşındaki Selim Böcükler de ekipleri karşısında görünce gözyaşlarını tutamadı.

A+A-

Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Yaşam Merkezi'nde görevli ebe Dilber Aktürk, paramedik Tuğçe Balcı ve anestezi uzmanı Hamza Çapar, gece gündüz demeden görev yapan sağlık çalışanlarından sadece birkaçı.

Ekip, bir süre önce kar yağışı ve olumsuz hava koşullarından etkilenen yollardan giderek köylere ulaşıyor. Planlamaya göre yaşlı vatandaşlara CoronaVac aşısı yapan ekip, gerekli görülen vatandaşlara ise PCR tarama testi uyguluyor.

Ekipler, zorlu şartlarda görev yapıyor

Bazen kara saplanan araçlarını kurtarmak, bazen araçlarına zincir takmak için çaba harcayan ekip, telefonların çekmediği bazı köy yollarında saplandıkları kar yığınından kurtarılmak için bekliyor.

Zorlu kış şartlarında aracın gitmediği bazı evlere yaya ilerlemek zorunda kalan ekip, tüm zorluklara rağmen vatandaşlara hizmet sunmaya gayret gösteriyor.

Selim dede gözyaşlarına hakim olamadı

Kar yağışının yoğun olduğu Dereköy'e ulaşan ekip, ilk olarak 90 yaşındaki Selim Böcükler'e evinde aşı yaptı.

Selim dedenin karlı ve soğuk bir günde evine gelerek aşı yapan sağlık personelinin karşısında kendini mahcup hissederek ağlaması, filyasyon ekibini duygulandırdı.

Böcükler, sağlık ekibine teşekkür ederek "Geçmişte çok zorluklar çekmiştim. Şimdi sağlık ekipleri evime hizmet getirince mahcubiyet duyarak gözyaşlarıma hakim olamadım. Tedavim için uğraşan sağlık ekibine teşekkür ederim. Allah devletimizden razı olsun" dedi.

Sağlık ekipleri de Böcükler'in elini öperek teselli etti.

HABERE YORUM KAT