Frekans baskıda Polat Plastik farkı

Frekans baskıda Polat Plastik farkı

Polat Plastik; ruhsat, pasaport kabı, fotoğraf, diş film poşeti ve mermi torbası ürünlerinin üretiminin yapıyor. Tüm Türkiye’ye satışları olduğundan bahseden Cihat Polat, her türlü frekans baskıyı yapabildiklerini söyledi.

Ruhsat, pasaport kabı, fotoğraf, diş film poşeti ve mermi torbası üretimi yapan Polat Plastik, 81 İle ürün gönderimi sağlıyor. Polat Plastik Firma Sahiplerinden Cihat Polat sektöre giriş hikayelerinden şu şekilde bahsetti; “Bu iş bizim baba mesleğimiz. Aile şirketiyiz. Babam Mehmet Polat, dedem Rasim Polat, amcam Muammer Polat, 1991 yılında üçü şirketi kurmuştur. 2001 yılında amcam vefat etti. Amcamdan sonra dedem ve babam devam ettiriyor. 2008’de de ben işleri ele aldım. Babamla birlikte, 3’üncü kuşak olarak ben devam ediyorum. Lise terkim. Baba mesleği deyip işe 4 elle sarıldım ve başladım. 15 senedir bir fiil işin içerisindeyim. Önce içeride, imalatta bütün işi öğrendim. Daha sonra da muhasebe ve grafik kısmına geçiş yaptım.”

2-20220701190705.jpg

‘TÜM TÜRKİYE’YE SATIYORUZ’

Tüm Türkiye’ye satış yaptıklarını dile getiren Polat, “Polat Plastik’te frekans adına her şey yapılıyor. Makinelerimiz frekans makinesi. Bir nevi yapıştırma diyebiliriz. Fotoğraf poşeti, ruhsat kabı, mermi torbası, diş film poşeti, pasaport kabı gibi ürünleri frekans yoluyla yapıştırarak tüm Türkiye’ye satıyoruz. Türkiye’de özellikle İç Anadolu, Trakya, Marmara bölgelerinde yoğunluk olmak üzere tüm Türkiye’ye hizmet veriyoruz. 81 vilayette varız. Şu anda bünyemde iki tane pazarlamacım var. Kendimin de zamanında oluşturduğum müşterilerim var. Bu şekilde ürünlerimizi satıyoruz. Bizim hitap ettiğimiz müşteriler, sigortacılar, fotoğrafçılar, turizmciler ve reklam ajanslarıdır.” dedi.

1-20220701190705.jpg

‘HER TÜRLÜ FREKANS BASKI YAPILABİLİRİZ’

Talep karşılığında her türlü ürünü yapabildiklerini söyleyen Polat, “Yeni ürün iç piyasada kısıtlı. Dış piyasa, en büyük dezavantajlarımızdan biri. Yurt dışına açılamıyoruz. Yurt dışında birçok ürün vardır ama bize ulaşmıyor. O yüzden yeni bir trend ürünümüz yok. Standart yıllardır yaptığımız ürünler bulunuyor. Ama bize bir talep gelirse makinelerimizle her türlü frekans baskı yapılabilir. Rahmetli amcam, zamanında sağlık alanında kullanılan kan, idrar torbası ürünlerin baskısını düşündü ama ömrü yetmedi. Ömrü yetmediği için yapılamadı. Şu anki potansiyelimiz de bunu kaldırmaz. Önceki dönemimizde Hollanda’da ofisimiz vardı. Hollanda ağırlıklı çalışılıyordu. Normalde hedefimiz yurt dışıydı. Amcam, ODTÜ Makine Mühendisliği okumuştu. İleriye dönük görüşleri mükemmeldi. Tam olarak yükselecekken 2001’de amcam vefat etti. Babam da dil bilmediği için direk olarak yurt dışı ayağımız kesildi. AYD’ye, Beşel’e ilk makineleri kuran kişi amcamdır. Aynı zamanda Solimpeks’inde kurucusudur.” sözlerine yer verdi.

1-cihat-polat.jpg

‘HEDEFİMİZ SAĞLIK ÜRÜNÜ’

Hedeflerinin bir tanesinin de sağlık sektöründe kullanılan idrar torbası üretmek olduğunu söyleyen Polat,  “Bizde ürün çeşiti çok. Ama talep olması gerekiyor. İç piyasaya ulaşabileceğimiz ürünleri zaten yapıyoruz. Dış piyasada da talep olduğu takdirde her türlü ürün yapılabilir. Hedeflerimiz arasında sağlık sektöründe kullanılan idrar torbası var. Ama bunun için de büyük bir sermaye ve güç lazım. İlerleyen zamanlarda düşünüyoruz. Yapacak makine parkurumuz var ama belgeler çok yüksek. Başlıca aldığımız ham maddeler de suni deri, folyo tarzı ürünlerdir. Bu ham maddeleri İstanbul’dan temin ediyoruz. Yurt dışından da temin edilebilir ancak biz iç piyasayı tercih ediyoruz. Sektörümüz zamanla daralıyor. Biz kendi iş dalımızı geliştirmek istiyoruz.” ifadeleriyle konuşmasını sonlandırdı.

HÜSEYİN KOYUNCUOĞLU / YENİ HABER GAZETESİ

 

8-242.jpg

9-372.jpg

10-105.jpg

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.