GençKart uygulaması bugün başladı

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, GençKart uygulamasının bugün başladığını belirterek, gençlerin kültür ve sanat kurumlarında sahnelenecek etkinliklerden bir kereye mahsus olmak üzere ücretsiz yararlanabileceğini açıkladı.
GençKart uygulaması bugün başladı

Gençlerin sanatsal etkinliklerden ücretsiz veya indirimli faydalanabileceği GençKart uygulaması Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Gençlerimize müjde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce müjdesini verdiği GençKart uygulamasını bugün başlattık. Gençlerin her daim yanında olan Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'ndan Devlet Tiyatrolarımıza, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü'müzden Devlet Opera ve Balesi ile Atatürk Kültür Merkezi'ne, kültür ve sanat kurumlarımızda sahnelenecek etkinliklerimizden gençlerimiz, bir kereye mahsus olmak üzere, ücretsiz yararlanabilecek. 18 yaşındaki gençlerin bir yıl boyunca kullanabileceği bu kültür ve sanat projemiz ile Bakanlığımıza bağlı müze ve ören yerleri de ücretsiz olacak. Gençler, GençKart başvurularınızı e-Devlet üzerinden yapabilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Kaynak:DHA

Etiketler :