Göz alıcı tasarımlar Mahel Mobilya'da

Mobilya sektöründe Konya'da şıklık ve zarafetin adresi Mahel Mobilya, yenilikçi bakış açısı ve gelişen tasarımlarıyla dekorasyonda adından söz ettiriyor. Hayalleri süsleyen mobilyaları tasarladıklarını söyleyen Mahel Mobilya Firma Sahibi Mehmet Ali Helvacı, Her türlü ev, iş yeri veya fabrikanın mobilya işlerini, dekorasyonunu yapmaktayız" dedi.

Yayınlanma:
Göz alıcı tasarımlar Mahel Mobilya'da

Mahel Mobilya ve İç Mimarlık olarak 40 yılı aşkın sektör deneyimini yeni trendlerle harmanlayarak Konya’da hizmet verdiklerini belirten Firma Sahibi Mehmet Ali Helvacı,”Aile şirketi olarak yıllar evvel rahmetli babam Ali Helvacı ve amcamla birlikte sektöregiriş yaptık. Daha sonra 2016 yılında rahmetli babamın liderliğinde Mahel Mobilya’nın temellerini attık. İsmimin kısaltması olan Mahel Mobilya’da sorumluluğu üstlensem de yakında dönem önce kaybettiğimiz babam Ali Helvacı'nın tecrübelerinden sıkça faydalandım.Mahel Mobilya olarak Konya’da kısa sürede iyi bir noktaya geldik diyebiliriz. Özellikle internetten ve sosyal medya üzerinden firmamıza ulaşım sağlanmaktadır. Fakat ismimizden ötürü çoğunlukla yurtdışı firması zannedilmekteyiz. Tarafımızca kurulan firmamız yüzde yüz Türk sermayesidir” ifadelerini kullandı.

mahel-mobilya-2.jpg

DEKORASYONDA KALİTELİ HİZMET

Mahel Mobilya olarak işe ilk kez kafe dekorasyonuyla başladıklarını ve bu alanda şuanda uzman olduklarını kaydeden Mehmet Ali Helvacı, “Mobilya sektörü çok geniş kapsamlı bir alandır. Biz de bu alanda birçok noktada hizmet vermekteyiz. Fakat ağırlıklı olarak dekorasyon işlerinde uzmanız diyebiliriz. İlk olarak kafe dekorasyonuyla yola çıktık.Selçuker Center’da bulunan Alaçatı Muhallebicisi’nin ve Kebapçı Dedeler’in tüm dekorlarını yaptık. Ardından yine bu alanda çok sayıda dekor yaptık diyebiliriz. Piyasada daralmalar yaşanınca kafe sektöründe de ekonomik zorluklar ortaya çıktı. Bizdemutfak, banyo, vestiyer, giyinme odalarıtarzına yönelterek devam ettik. Ayrıca her türlü ev, iş yeri veya fabrikanın mobilya işlerini, dekorasyonunu yapmaktayız” şeklinde konuştu.

mehmet-ali-helvaci-mahel-mobilya.jpg

MÜTERİYE HİTAP EDEN TASARIMLAR

Mobilyada özel işler yaptıklarını ve müşterilerin gözüne hoş gelen tasarımlara imza attıklarını dile getiren Mehmet Ali Helvacı, “Müşterilerin istediği ürün ve dekorasyonları çizim ile onlara sunmaktayız. Kesim ve ölçümlerimizi de bu doğrultuda yapmaktayız. Daha sonra bu ürüne uygun olacak ürünü temin edip yapım aşamasına geçmekteyiz. İşlemlerimiz renklendirme ile son bulmaktadır. Ardından da montelenme işlemi ile müşterimize teslim etmekteyiz. Yaptığımız işler özel olduğu için büyük beğeni almaktadır” dedi.

mahel-mobilya-3.jpg

HER BÜTÇEYE HİTAP EDİYOR

Mahel Mobilya ürünlerinin şık tasarımlar olsa da yüksek fiyatta olmadığını, her bütçeye hitap ettiklerini belirten Mehmet Ali Helvacı, “Müşterimizin isteğine göre ahşap veya MDF olarak hangi çeşidi isterlerseyapmaktayız. Bütçe ve ürüne uygunluk olarak seçenekleri sunmaktayız. Müşterimizin hayalindeki dekorasyonu yaptığımızı rahatlıkla söyleyebiliriz. E-ticaret sitemiz ile daha çok kişiye ulaşmayı da hedefliyoruz.Burada çalışma sistemimiz de online platformdan talepleri alarak yurtiçi ve yurtdışı kargolamayla ürünlerimizi göndermek olacaktır. Bünyemizde genellikle hazır ürün bulundurmuyoruz ve talep doğrultusunda çalışmalar yürütüyoruz” diye konuştu.

mahel-mobilya-4.jpg

YÜKSEK MEMNUNİYET ORANI               

Mahel Mobilya’yı tercih edenlerin memnuniyetlerini dile getirdiğini kaydeden Mehmet Ali Helvacı, “Yaptığımız tüm çalışmalarda güzel geri dönüşler almaktayız. İnsanların hayallerindeki ürünü tasarladığımız için mutlulukları da yüksek olmaktadır. Yaptığımız işte kaliteden ödün vermediğimiz gibi işçilikte de önde olduğumuzu söyleyebiliriz. Sektörümüzde işçilik çok önemlidir. Bizler de malzemeyi şekillendirip somut bir görüntü vererek talepleri yerine getirmekteyiz. Ürünlerimizden memnun kalanlar bize referans olmaktadır. Bu şekilde de Mahel Mobilya kısa zamanda hızlı bir ilerleme kat etmiştir. Evlerinin ve iş yerlerinin mobilyalarını yenilemek isteyenler, hem mahelmobilya.com.tr uzantılı internet adresimizden hem de sosyal medya hesaplarımızdan çalışmalarımızı görebilirler. Yine talep edenlere örnek dairelerimizi gezdirebiliriz.” ifadelerini kullandı

HÜSEYİN KOYUNCUOĞLU / YENİ HABER GAZETESİ

mahel-mobilya-1.jpg

mahel-mobilya-5.jpg

mahel-mobilya-6.jpg

mahel-mobilya-7.jpg

mahel-mobilya-9.jpg

mahel-mobilya-8.jpg