Habertürk'te başörtülü spiker

Habertürk'te başörtülü spiker

Habertürk TV'de ilk başörtülü spiker Büşra Akın Dinçer, haber sunmaya başladı. Aynı zamanda Recep Akdağ’ın yeğeni olan Dinçer, kanalın hafta sonu bültenini sunacak.

Habertürk TV'de dış haberler editörü olarak çalışan Büşra Akın Dinçer bugün ilk deneyimini gerçekleştirdi. Böylece Dinçer, Habertürk TV’nin ilk başörtülü spikeri oldu.

Büşra Akın Dinçer, Habertürk TV’de hafta sonu bültenini sunacak.

Aynı zamanda, Büşra Akın Dinçer, Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yeğeni.

Büşra Akın Dinçer kimdir?

Büşra Akın Dinçer ismi Habertürk TV’de spikerlik yapmasıyla beraber gündeme geldi. Daha önceden A Haber’de Diplomasi programını sunan Büşra Akın Dinçer kravat ve ceket kombini ile tartışılmıştı. Peki, Büşra Akın Dinçer kimdir? Büşra Akın Dinçer kaç yaşında ve nereli...

BÜŞRA AKIN DİNÇER KİMDİR?
Büşra Akın Dinçer, lise ve üniversiteyi (Texas Houston Üniversitesi) ABD’de okudu. İki yıl hukuk okuduktan sonra bırakıp gazetecilik bölümüne geçen Büşra Akın Dinçer, mesleğe TRT Türk’te editör olarak başladı.

34 yaşında olan Büşra Akın Dinçer Erzurumludur. Babası tarım alanında faaliyette bulunan Kemalettin Akın'dır. ABD’den Türkiye’ye dönme kararı alan Büşra Akın Dinçer, al Jazeera Türk’ün kurucu Haber Direktörü Gürkan Zengin’in asistanı oldu. Daha sonra aHaber’e geçen Büşra Akın Dinçer burada prodüktör olarak çalıştıktan sonra Diplomasi programıyla ekrana geçti. 2014 Eylül ayında kendi gibi gazeteci olan Süleyman Dinçer ile dünya evine girdi. Çiftin nikah şahitleri arasında AK Parti Erzurum Milletvekili ve Eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ da yer aldı.

Daha sonra A Haber'e geçen Büşra Akın Dinçer burada prodüktör olarak çalıştıktan sonra Diplomasi programıyla ekrana geçti.

Sabah Gazetesi ve Anadolu Ajansı’nda (AA) muhabirlik yaptı. Son olarak Habertürk TV’de Dış Haberler Editörlüğü yapan Büşra Akın Dinçer, 18 Mart 2023 itibariyle Habertürk TV’de spiker olarak hafta sonu bülteni sunmaya başladı.

Büşra Akın Dinçer aHaber’deki programlarına kravat ve ceketle çıkması da çokça tartışıldı.