1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hadim'de sulama göletleri doldu
Hadim'de sulama göletleri doldu

Hadim'de sulama göletleri doldu

KONYA (AA) - Konya'nın Hadim ilçesinde sulama amaçlı yapılan göletlerde doluluk oranı yüzde 100 seviyesine ulaştı.Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu,...

A+A-

KONYA (AA) - Konya'nın Hadim ilçesinde sulama amaçlı yapılan göletlerde doluluk oranı yüzde 100 seviyesine ulaştı.

Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu, yaptığı açıklamada, karların erimesi ve bereketli yağışların ardından göletlerin dolduğunu aktardı.

İlçede hizmet veren sulama göletlerinin kiraz ve üzüm üreticileri açısından hayati öneme sahip olduğunu belirten Hadimioğlu, şunları kaydetti:

"İlçemizde yaklaşık 30 bin dekar alanda kiraz yetiştiriciliği yapılmaktadır. Üretilen kirazların yüzde 90'ı ise Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanına ihraç ediliyor. Yine yaklaşık 39 bin dekar alanda üzüm yetiştiriciliği yapılıyor. Bu noktada ilçemizde faaliyet gösteren İnönü, Hocalar, Yelmez ve Göynükkışla sulama göletleri üreticilerimizin imdadına yetişiyor. Göletlerimizde şu anda doluluk oranı yağışlar ve karların erimesiyle yüzde 100 seviyesine ulaştı. Çiftçilerimize suyu israf etmeden kullanmalarını tavsiye ediyorum. Su hayattır ve boşa akmasına izin vermeyelim."

HABERE YORUM KAT