Hasan Kılca: geleceğimiz olan çocuklarımızın yanındayız

Karatay Belediyesi ve Karatay İlçe Müftülüğü işbirliğiyle, yaz kuran kurslarında eğitim gören çocuklara yönelik düzenlenen dostluk ve kardeşlik futbol turnuvası tamamlandı. Yıldızlar ve Minikler kategorilerinde düzenlenen turnuva oldukça çekişmeli karşılaşmalara sahne olurken; Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da turnuvanın final maçlarını takip etti ve turnuvada dereceye giren takımlara kupa ile madalyalarını verdi.
Hasan Kılca: geleceğimiz olan çocuklarımızın yanındayız

Karatay Belediyesi ile İlçe Müftülüğü’nün katkılarıyla, ilçedeki kuran kurslarında eğitim alan çocuklar arasında “Karatay Yaz Kuran Kursları Arası Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvası” sona erdi. İlçedeki tüm kuran kurslarına yönelik olarak yapılan organizasyon, yaklaşık 20 gün sürdü ve oldukça çekişmeli karşılaşmalara sahne oldu.

turnuva-1.jpg

Turnuvanın son gününde Minikler ve Yıldızlar kategorisinde finale çıkan takımlar şampiyon olabilmek için mücadele verdi. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da, turnuvanın finalini maçları izlemeye gelen vatandaşlarla birlikte takip etti.

turnuva-5.jpg

ÇOCUKLARIMIZ BAŞARMANIN, KARDEŞLİĞİN VE PAYLAŞMANIN NE OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA YAŞAMIŞ OLDU

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, turnuvanın kupa töreni ve madalya takdimi için düzenlenen törende yaptığı konuşmada organizasyona katılan herkesi tebrik etti.

turnuva-6.jpg

Başkan Hasan Kılca; “Karatay Belediyesi olarak eğitime, spora ve gençlerimize destek vermeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz aylarda ilkokullar ve ortaokullar arasında futbol turnuvası düzenlemiştik. Yine bu yaz aylarında da Karatay Yaz Spor Okullarımızın eğitimlerini gerçekleştirdik. Son olarak ilçemizdeki yaz kuran kurslarında eğitim gören çocuklarımıza yönelik dostluk ve kardeşlik futbol turnuvası düzenledik. Amacımız hem gençlerimizin fiziksel ve zihinsel anlamda gelişmesine katkı sağlamak hem de onların bir arada olmalarına, kaynaşıp birlikte hareket etmelerine destek olmaktı. Bu amacımıza da ulaşmış olduğumuzu görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Çocuklarımız hem yeni arkadaşlıklar edindi hem de başarmanın, kardeşliğin, paylaşmanın ve heyecanın ne olduğunu bir kez daha yaşamış oldular. Turnuvada emeği olan ve katkı sunan hocalarımıza, çocuklarımıza ve ailelerine çok teşekkür ediyorum. Karatay Belediyesi olarak bizler, geleceğimiz olan çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Programın sonunda Karatay Belediyesi ile İlçe Müftülüğü’nün katkılarıyla düzenlenen “Karatay Yaz Kuran Kursları Arası Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvası”nda dereceye giren takımlar ile çocuklara madalya, kupaları ve hediyeleri verildi.

turnuva-7.jpg

Turnuvaya katılan kuran kursları öğrencileri de turnuvanın kendileri için güzel bir etkinlik olduğunu belirterek organizasyonu düzenleyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya teşekkür ettiler.