1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Hasta ve yaşlı bakımında profesyonel refakatçi hizmeti: Konya'da Bakıcı
Hasta ve yaşlı bakımında profesyonel refakatçi hizmeti: Konya'da Bakıcı

Hasta ve yaşlı bakımında profesyonel refakatçi hizmeti: Konya'da Bakıcı

Konya'da Bakıcı ve Refakatçi Hizmetleri firması, hem hastalara hem de yaşlılara profesyonel bakım hizmeti sunuyor. Uzman kadrosuyla hastanede ve evde refakat desteği sağlayan firma, ayrıca yine hasta ve yaşlılar için kişisel bakım ve banyo imkanı sunuyor. Sertifikalı personellerle profesyonel hizmet sunduklarını dile getiren Firma Sahibi Erdem Altan, "Uzman ekibimizle, hasta ve yaşlılarımıza destek oluyoruz " dedi.

A+A-

Hasta ve yaşlılara destek olabilmek için Konya'da Bakıcı ve Refakatçi Hizmetleri isminde firma kurduklarını ve profesyonel destek sağladıklarını dile getiren Firma Sahibi Erdem Altan, "Konya'da Bakıcı ve Refakatçi Hizmetleri olarak 2020'nin son aylarında hizmet vermeye başladık. Daha öncesinde engelli bakım merkezinde hemşire olarak görev yapıyordum. O süreçten sonra yaşlı ve engelli hastalarımıza yönelik neler yapabiliriz diye düşündük. Ardından da Konya'da Bakıcı ve Refakatçi Hizmetleri adında şirket açtık. Firmamızda verdiğimiz hizmetlerimiz; Hastanede refakatçi, evde refakatçi ve aynı zamanda hasta kişisel bakımı ve banyosu olmak üzere 3 farklı alanda çalışma yürütüyoruz" ifadelerini kullandı.

konyada-bakici-1.jpg

REFAKAT HİZMETİNİN YANINDA MORAL DESTEĞİ

Refakat hizmeti sağlayan ekiplerinin hasta ve yaşlılara moral ve motivasyon desteği de sağladığını belirten Erdem Altan, "Hastane refakatçi hizmetimiz; hastanede yatan hastaların yanına bu işte profesyonel olan, daha öncesinde 420 saat hasta bakıcı sertifikası almış personellerimizi gönderiyoruz. Onlar destek sağlıyorlar. İhtiyaç halinde her an hastaya destek olup profesyonel şekilde bakım sağlıyorlar. Talepler doğrultusunda hastalar için göndermiş olduğumuz refakatçilerimiz; hastaların tuvalet, banyo ihtiyacı, kıyafet giyip çıkarma ihtiyacı gibi pek çok konuda yardımcı oluyor. Bunun dışında görevleri; hasta veya yaşlıların el yüz bakımı, ağız diş bakımı gibi kişisel ihtiyaçlarını da karşılamak üzere hastaların 7/24 başında oluyorlar. Ayrıca firmamızın sağlamış olduğu ayrıcalıklı bakım hizmeti bu kadarla da sınırlı kalmıyor. Görevlimiz refakatçisi olduğu hastanın moral ve motivasyonunu yükseltmek amacıyla bazı aktiviteler gerçekleştirebiliyor. Bu sayede hastanın ruhsal, bedensel ve sosyal tam bir pozitif enerjiye kavuşmasını hızlandırmış oluyoruz" dedi.

erdem-altan-konyada-bakici.jpg

HER AN HASTANIN YANINDA

Hastanede olduğu gibi evde bakım hizmetinde de refakatçinin hastanın her an yanında bulunduğuna dikkat çeken Erden Altan, "Evde refakatçi konusunda ise; belli bir yaş sonrası veya hastalığı sebebiyle hareket kabiliyeti kısıtlanmış, dışarıdan destek alma zorunluluğu bulunan hastalarımız için hizmet sunuyoruz. Evde bakımını üstlendiğimiz yaşlı insanların bir çoğunun vücudunda yara ya da benzeri deformasyonlar görülebiliyor.Dolayısıyla evlere gönderdiğimiz personellerimiz gerekli pansuman uygulamasını da yapabilecek uzmanlığa sahip oluyor. Yaşlımızın doktoru tarafından önerilmiş günlük egzersizler ya da periyodik olarak kullanması gereken ilaçların verilmesi de personelimizin standart görevleri arasında yer almaktadır. Bunların dışında kıyafet giyip çıkarma gibi tek başına yapmakta zorlandıkları tüm kişisel aktivitelerde de personelimiz her zaman yaşlı ve hastalarımızın yanında olmaktadır. Ayrıca yaşlı bakımı çerçevesinde daha önce hemşire ya da doktor tarafından takılmış sonda kullanımı gibi durumlarda da personelimiz yardımcı olmaktadır. Evde refakatçi konusunda da personellerimiz yine hastanede olduğumu gibi tüm alanlarda hasta ve yaşlıların bir numaralı yardımcısı olmaktadır" ifadelerini kullandı.

konyada-bakici-5.jpg

KİŞİSEL BAKIM VE BANYO HİZMETİ

Profesyonel refakat hizmetlerinde alışılmışın dışında olarak hasta ve yaşlılar için kişisel bakım ve banyo hizmeti de verdiklerini dile getiren Erdem Altan, "Firmamızın diğer olanağı ise hastalar için kişisel bakım ve banyo hizmetidir. Engelli ya da yaşlı hastalarımıza evlerinde kişisel bakım ya da banyo hizmeti vermekteyiz. Kendi kişisel bakımını yapmakta zorlanan hastalarımız için uzman ekibimizle yaptığımız hizmetlerimiz; normal banyo, genital bölge temizliği, bez değişimi, el ayak bakımı, saç ve sakal kesimi vb. konularda hizmet veriyoruz. Uzman ekiplerimiz, tüm bu destekleri sağlamaktadır. Bu noktalarda destek arayanlar, firmamızın sağladığı ayrıcalıklı hizmetlerden yararlanabilir. Profesyonel olarak destek sağlıyoruz" dedi.

konyada-bakici-7.jpg

SERTİFİKALI UZMAN KADRO                                           

Bünyelerinde personellerinin sertifikalı olduğunu kaydeden Erdem Altan, "Firmamız bünyesinde çalışan personellerimizin hepsi daha önce 420 saat bu işte uzmanlık kazanmış ve sertifikasını almış kişilerdir. Daha öncesinde engelli bakım merkezlerinde, huzur evlerinde, yaşlı bakım merkezlerinde görev almış personeller barındırmaktayız. Görevlilerimiz, hasta ve yaşlılara nasıl davranmaları gerektiğini bildikleri için bu işi yapan firmalardan bir adım öne çıkmaktayız. Konya'da Bakıcı ve Refakatçi Hizmetleri firmamızdaki personellerimizin hepsi bünyemizde çalışan kişilerdir. Onların sağlık raporları, adli sicil kayıtları, sözleşmeleri elimizde bulunmaktadır. Bu doğrultuda hasta ve yaşlılarımız firmamızdan gönül rahatlığıyla ve güvenerek hizmet alabilir. Herhangi bir problem şu ana kadar yaşanmadı, aksi durum olsa dahi tüm sorumluluk firmamıza aittir. Her hastamızı memnun ettik ve etmeye de devam ediyoruz. Geri dönüşlerimiz de gayet güzel. konyadabakici.com internet sitemizde memnuniyet kısmı mevcut. Orada da bizden hizmet alanların yorumlarını görebilirsiniz. Ayrıca yine Google yorumlarından da şirketimiz ve personellerimiz hakkındaki yorumlara bakarak karar verebilirsiniz. Gelecek dönemle ilgili planlamamız, ekibimizdeki personel sayısını daha da artırarak Konya'da daha büyük kitlelere hitap etmeyi, hizmetimizi de yine daha da üst seviyelere çıkarmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

HÜSEYİN KOYUNCUOĞLU / YENİ HABER GAZETESİ

 

konyada-bakici-4.jpg

konyada-bakici-6.jpg

konyada-bakici-3.jpg

konyada-bakici-8.jpg

HABERE YORUM KAT