İlhan Palut: 3 puan çok değerli

Aytemiz Alanyaspor’u 1-0 mağlup eden İttifak Holding Konyaspor’da Teknik Direktör İlhan Palut, maçın ardından yaptığı açıklamada, “Çok değerli bir üç puan aldık. Oyuncularım, çok iyi mücadele etti. Onları kutluyorum” dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 21 Mart 2021 16:24
İlhan Palut: 3 puan çok değerli

İttifak Holding Konyaspor’un 1-0 galibiyetiyle sonuçlanan Aytemiz Alanyaspor maçı sonrası açıklamalarda bulunan Teknik Direktör İlhan Palut, önemli bir karşılaşmada değerli bir 3 puan alındığını belirtti. Deneyimli teknik adam, "Ligin son periyoduna girilirken artık her maç her takım için son derece önemli. Alanya için Avrupa hedefi bizim için ise alt sıralarla aramızın açılması yönünde çok önemli bir maçtı. Maç, çok dengeli başladı. İlk yarı boyunca açıkçası bu şekilde devam etti. İlk yarıdan duran toptan öne geçtik. Rakibin hemen maçın başında bir gol girişimi oldu. Onun dışında biz ilk yarı istediğimiz gibi pozisyon üretemedik ama hiç pozisyon da vermedik. İkinci yarı ile beraber Alanyaspor'un daha çok topa sahip olabileceğini düşünmüştük. Burada kazanabileceğimiz toplar çok önemliydi. Savunmayı çok iyi yaptık” ifadelerini kullandı.

‘İKİNCİ YARI DA POZİSYON VERMEDİK’

Maçın ikinci yarısında da rakibe pozisyon vermediklerini kaydeden İlhan Palut, “Alanyaspor'a ikinci yarı da pozisyon vermedik. Bunun yanında kazandığımız toplarla çok net pozisyonlara girdik. Maçın skorunu arttırıp son dakikalara daha az stres ile gireceğimiz ortam oluşabilirdi. Bunu başaramadık. Savunma anlamında hiç hata yapmadık. Duran toplarla rakip kalemizde etkili olmaya çalıştı. Çok değerli bir üç puan aldık. Oyuncularım, çok iyi mücadele etti. Onları kutluyorum. Taktik disipline son derece bağlı kaldılar. Her maçın önemi aynı şekilde devam edecek. Milli maç arasında dinlenip yoğun fikstürdeki ligin bir sonraki maçına hazırlanacağız" şeklinde konuştu.

Etiketler :