1. YAZARLAR

  2. Muhammed Şirazi Şan

  3. İman ettik, inanıyorsak üstünüz
Muhammed Şirazi Şan

Muhammed Şirazi Şan

Yazarın Tüm Yazıları >

İman ettik, inanıyorsak üstünüz

A+A-

Öylesine büyük bir imtihan ki…Sürekli deveran eden saat misali.Bazen akrep yelkovanın peşinde bazen yelkovan akrebin.Hak ile batıl mücadelesinden bahsediyorum elbette,yabancısı değiliz.Hz. Adem ile başlayıp kıyamete dek sürecek bir kavga bu.Ne batıl peşinde koşup hüsrana uğrayanlar davalarını gütmekten vazgeçecek ne de hakkı tutup kaldıracak olan yiğitler usanacak.Ancak biliyoruz ki bizim bir farkımız var bu kavgada.İnanıyorsak üstünüz!

Osman Gazi ki hudutlardan aşıp geçti.Zulmün dar ağacının kurulduğu coğrafyalara adaletin sancağını dikmek için sürdü kır atını.Rüyasında kök salan koca çınarı sulamak için döktü kafirin kanını.Koca Bizans sınırında kurdu beyliğini korkmadan.

Çünkü,iman ettik inanıyorsak üstünüz.

Fatih ki gencecik bir delikanlıyken attı kemendini Konstantinopolis’e.Ya ben İstanbul’u alırım ya da İstanbul beni derken yüreğinde Efendimiz(SAV)’in övgüsüne mazhar olabilmenin ateşi yanıyordu.Ne devasa surlar ne de Haliç’e gerilen zincir onu durdurabildi.Kendisine set diye dikilmiş surları Şahi topları ile dövdü.Haliç’e gerilen zincirleri aşmak için gemileri karadan yürütecek kadar inanmıştı zafere.

Çünkü,iman ettik inanıyorsak üstünüz.

Yavuz ki İslam’ın sancaktarlığını yapan hak yolcusu.Öylesine çetindi ki batıla karşı Yavuz dediler Selim’e.Geçilmez denilen uçsuz bucaksız Sina Çölü’nü hakkı batıla galip kılmak için 13 günde geçti.

Çünkü,iman ettik inanıyorsak üstünüz.

Kanuni ki ömrünü at sırtında kafir kovalayarak geçiren padişah.Sancağını taşıdığı İslam’ı tüm dünyaya duyurmak için seferden sefere koşan yiğit insan.Batı’nın kendisine hayranlığını gizleyemeyip Muhteşem Süleyman dediği kahraman.Hak yolunda rahat döşekte can vermeyi kendisine utanç saydı.

Çünkü,iman ettik inanıyorsak üstünüz.

Abdülhamid ki etrafını saran yüzlerce çakala bir aslan edasıyla kükreyen,vatanımın bir karış toprağını dahi satmam deyip batılı alt eden yalnız adam.Tüm satılmışların arasında hakkın hatırını ali tutan bir kul.Tüm baskılara,zorbalıklara rağmen baş eğmedi zulme.

Çünkü,iman ettik inanıyorsak üstünüz.

Ve şimdi hala devam etmekte olan bir kavga.Yine aynı kahramanlıklar aynı yiğitlikler aynı vakur duruşlar.

Haktan özgürlükten eşitlikten dem vurup insanların başörtüsüne sakalına kıyafetine dahi karışan ve bunu medeniyet adına yaptıklarını söyleyen zorbalara boyun eğmedik.

Çünkü,iman ettik inanıyorsak üstünüz.

Davos’ta sadece ve sadece hakkı tutup kaldırmak için zorba,vahşi,emperyalist ülkelere eğilip bükülmeden one minute dedik.

Çünkü,iman ettik inanıyorsak üstünüz.

İstediği tüm yer altı kaynaklarını sömürüp çaldıktan sonra dünyaya barıştan bahsedenlere karşı dik durarak dünya beşten büyüktür dedik.

Çünkü,iman ettik inanıyorsak üstünüz.

Üzerimizden geçen uçaklara,ezip geçen tanklara,acımadan sıkılan kurşunlara karşı sinmedik.Son kaleyi,vatanımızı,ağızlarının suyunu akıtarak bekleyen aç kurtlara yem etmedik.Kuzu postuna bürünüp aslını gizleyen kurtların maskesini düşürdük.Dillerde tekbir ile yürüdük şehadete.

Çünkü,iman ettik inanıyorsak üstünüz.

Biliyoruz son değil bu taarruzlar.Biliyoruz kim bu olanların destekçisi.Darbeyi püskürtünce sahte duruşlarla kınama mesajı yayınlayanların darbe eğer başarılı olsaydı neler yapacaklarını da biliyoruz.Ve yine nice azların nice çoklara galip geldiğini de biliyoruz.

Çünkü,iman ettik inanıyorsak üstünüz.

Vakit tamam oluyor.Anadolu kıtası büyüklüğündeki dava taşını gediğine koyduğumuz vakit kaçacak delik arayacaksınız.Az kaldı satılık beyinler.Siz hoca kılıklı sahtekarınıza iman ettiniz.

Unutmayın.Biz yalnız Allah’a iman ettik ve biliyoruz ki inanıyorsak üstünüz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT