iPhone 14 tanıtım tarihi açıklandı

Teknoloji dünyasında son dönemde gözler Apple’ın üzerinde. iOS 16 başta olmak üzere işletim sistemlerinin yeni sürümleri ile sıkça gündeme gelen teknoloji devinin yeni iPhone’larını ve diğer ürünlerini önümüzdeki ay tanıtacağı herkes tarafından biliniyordu: iPhone 14 tanıtım tarihi açıklandı! İşte iPhone 14 tanıtım tarihi ve beklenen özellikler!
iPhone 14 tanıtım tarihi açıklandı

Apple yeni telefonlarını ve akıllı saatini, 7 Eylül Çarşamba günü Türkiye saatiyle 20:00’da tanıtacak. Apple Park kampüsündeki Steve Jobs Theatre‘da gerçekleşecek olan tanıtım etkinliği fiziksel olarak yapılacak. Bizde ShiftDelete.Net olarak etkinlik sonrasında ilk videolar ile karşınıza çıkacağız.

iPhone 14 tanıtım tarihi: iPhone 14 özellikleri!

Bu yıl itibariyle Mini modeline veda eden Apple, iPhone 14 serisinde yine 4 model ile karşımıza çıkacak. Henüz kesinleşmemiş olsa da, sızıntılara göre bu modeller: 6.1 inçlik iPhone 14, 6.7 inçlik iPhone 14 Max, 6.1 inçlik iPhone 14 Pro ve 6.7 inç ekrana sahip olan iPhone 14 Pro Max olacak.

Yani iki farklı ekran boyutu, iki farklı şekilde karşımıza çıkacak. Kullanıcılar Pro modeli tercih etmeden de büyük ekranlı bir iPhone’a sahip olabilecek. Tahmin edebileceğiniz üzere Pro modeller çok daha iyi bir donanım ile kullanıcı karşısına çıkacak.

iPhone 14 Pro modellerinde uzun süredir hayatımızda olan çentiğin yerini delikli ekrana bırakması beklenirken, Apple A16 Bionic işlemciden güç alan Pro modellerinin 48 Megapiksel çözünürlük sunan bir kamera ile gelmesi sıkça gündeme getirilen bir iddia. Eğer bu gerçekleşirse Apple büyük bir sıçrama gerçekleştirerek uzun süredir vazgeçemediği 12 Megapiksel çözünürlüğü 4 kat artırmış olacak.

Standart modeller yani iPhone 14 ve iPhone 14 Max ise hali hazırda iPhone 13 serisine güç veren Apple A15 Bionic işlemci ile gelecek. Yeni renk seçenekleri, daha iyi bir ultra geniş açılı kamera, daha hızlı 5G ve Wi-Fi 6E şimdilik ortaya çıkan yenilikler arasında.

iphone-14-tanitim-tarihi-aciklandi-2.webp

İşlemcinin aynı kalacak olması olumsuz bir gelişme gibi görünüyor olsa da, Apple’ın fiyat politikası bu olumsuzluğu ortadan kaldırabilir. A15 Bionic işlemci günümüz şartlarında oldukça güçlü ve yeterli.

Etkinliğin bir diğer odak noktası olan Apple Watch Series 8’in ise düşük güç modu, daha uzun pil ömrü, yeni S8 işlemci ve araba kazası algılama gibi özellikler ile donatılması bekleniyor. Ayrıca daha büyük boyuta ve dayanıklı bir yapıya sahip olan Apple Watch Pro modeli de gündemde.

iphone-14-tanitim-tarihi-aciklandi-3.webp

Pro ifadesinden de anlayabileceğiniz üzere bu saatin hedef kitlesi, sporcular ve zor şartlar altında çalışan profesyonel kişiler. İkinci nesil AirPods Pro, yeni iPad ve iPad Pro’unun yanı sıra Apple Silicon ile güçlendirilmiş Mac Pro beklenen ürünler arasında, ancak bunlar Ekim ayına da ertelenebilir.

shiftdelete

Etiketler :