1. HABERLER

  2. KONYA

  3. İrşad Vakfı kurbanda Tanzanya’daydı
İrşad Vakfı kurbanda  Tanzanya’daydı

İrşad Vakfı kurbanda Tanzanya’daydı

İrşad Vakfı her sene destekçilerinin verdiği bağış ve kurbanlarla Müslüman Tanzanya halkını sevindirmeye devam ediyor.

A+A-

İrşad Vakfı her sene destekçilerinin verdiği bağış ve kurbanlarla Müslüman Tanzanya halkını sevindirmeye devam ediyor.   İrşad Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Galip Doğan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Vakfımızca gerçekleştirilen yurt dışı kurban organizasyonunda Tanzanya'da 10. senesinde. İrşad  Dayanışma Vakfı bu senede  Kurban Bayramı'nda Tanzanyalı Müslümanların yanındaydı. 10 yıldır Tanzanya'da Kurban faaliyeti gösteren İrşad Vakfı her sene destekçilerinin verdiği bağış ve kurbanlarla Müslüman Tanzanya halkını sevindirmeye devam ediyor. İrşad Dayanışma Vakfı yetkilileri 10.senesinde kurban kesimlerini Tanzanya'nın Darüsselam şehrinde bulunan Mburahati mahallesinde Ali Hassan Mwinyi İslamic okulunda gerçekleştirdi.  Kurban dağıtımları ise 6 ayrı camii ve İslam okulları vasıtasıyla ihtiyaç sahibi Müslüman ailelere ulaştırıldı” dedi.

GIDA PAKETİ VE KURAN-I KERİM DAĞITIMI DA YAPILDI

İrşad Dayanışma Vakfı yetkilileri Kurban faaliyetlerinin yanı sıra 350 adet gıda kolisi ve medrese eğitimi gören öğrencilere 150 adet Kuran-ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi. Bunun yanı sıra bağışçılarının üstlenmiş olduğu 110 öğrencinin yıllık burs ücreti de medreseye ödenmiş oldu.

Doğan şunları ifade etti: "Her sene olduğu gibi bu senede hem yurtiçi hem de yurtdışında kurban faaliyetlerimizi gerçekleştirmenin sevincini yaşıyoruz. Her sene artan kurban çalışmalarımız, bu sene daha da katlanarak Tanzanya’da bulunan Müslüman kardeşlerimizin yanında olduk. Geçen senelere oranla bu sene hem kurban hem de nakdi bağış açısından bağışçılarımız bize gereken desteği vermiş olup, biz de onların emanetini teslim ettik. Desteklerini esirgemeyen bağışçılarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Allah hepsinden hoşnut ve razı olsun." diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT