1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İSİPAB 16'ncı Konferansı İstanbul'da düzenlenecek
İSİPAB 16'ncı Konferansı İstanbul'da düzenlenecek

İSİPAB 16'ncı Konferansı İstanbul'da düzenlenecek

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un ev sahipliğinde 9-10 Aralık'ta Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlenecek konferansın açılış konuşmasını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapması bekleniyor

A+A-

TBMM (AA) - SİNAN USLU - İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi Ülkeleri Parlamento Birliği (İSİPAB) 16'ncı Konferansı, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un ev sahipliğinde 9-10 Aralık'ta İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Türkiye, düzenlediği birçok komite toplantısının yanı sıra bu yıl üçüncü kez İSİPAB konferansına ev sahipliği yapacak.

Konferans öncesinde yarın İSİPAB İcra Komitesi 46'ncı Toplantısı yapılacak. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayacak toplantının açılışında, İSİPAB Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay konuşacak.

Türkiye'nin, dönem başkanlığını Burkina Faso'dan devralacağı konferansın teması "Paylaşım, Vicdan ve İslam: Filistin, Göç ve Afganistan" olacak.​​​​​​​

İSİPAB üyesi ve gözlemcisi ülkeler ile kuruluşların parlamentolarından 38'e yakın heyetin katılacağı konferans, Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlenecek. Konferansa, Azerbaycan Meclis Başkanı Sahibe Gafarova, İran İslami Danışma Meclisi Başkanı Mohammad Bagher Ghalibaf, Birleşik Arap Emirlikleri Ulusal Konsey Başkanı Saqr Ghobash, Mısır Temsilciler Meclis Başkan Yardımcısı Ahmed Saad el-Din de katılacak.

Konferansın, 10 Aralık Cuma günü yapılacak açılış oturumuna, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Şentop iştirak edecek.

Erdoğan ve Şentop'un, yapması beklenen açılış konuşmalarının ardından heyetler, cuma namazını Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi'nde kılacak.


HABERE YORUM KAT