1. HABERLER

  2. KONYA SPOR

  3. İsmail Kartal: Adım adım daha güçlü olacağız!
İsmail Kartal: Adım adım daha güçlü olacağız!

İsmail Kartal: Adım adım daha güçlü olacağız!

İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü İsmail Kartal, Gaziantep FK’yı 2-1 yenerek çeyrek finale yükseldikleri Ziraat Türkiye Kupası son 16 tur maçından sonra konuştu. Kartal, “Adım adım daha güçlü olacağız. Aramıza katılacak oyuncularımızla çok daha iyi bir Konyaspor'u oluşturmaya çalışıyorum” dedi.

A+A-

İsmail Kartal,  maça iyi hazırlandıklarını belirterek, şunları söyledi: ''Pandemi dolayısıyla bütün kulüpler hastalık ve sakatlık nedeniyle çok zor günler geçiyoruz. Buna rağmen alt yapıdan kadroya dahil ederek, onların gelişimine katkı sağlamak, hem Konyaspor'a hem de Türk futboluna buradan bir kaç oyuncu çıkarmak için ekstradan 4 aydır bunun için de çalışmaktayız.

Bugün de 1922 Konyaspor’dan gelen İsmail ve Ali'ye şans verdim. Daha sonra Oğuz ve Daci gibi genç oyuncuları aldım. Bir sistemimiz var. 4 aydır ben buradayım. Futbolu kazanmak üzerine bir kurgusu olan asla kaybetmeye tahamülü olmayan bir oyun felsefemiz var. Bunu oyuncularım şu ana kadar ellerinden geldiği kadarıyla yapmaya çalışıyor.

Eksiklerimiz Var. Ama bunlar hemen olmaz. Orta ve uzun vadede bu sisteminin gelişimini, futbolumuzun daha kaliteli oyuncularla beraber daha güçlü daha iyi çalışarak zamanla çok daha iyi şeyler yapabileceğimizin işareti.

Bugün de sistem daha genç oyuncuları da koysak, az oynayan sakatlıktan yeni dönen oyuncularımızda kadroya girse, giren çıkan baktığımız zaman sistem işliyor. Pozisyonlara girebilen, rakibe çok fazla pozisyon vermeye çalışan bir Konyaspor var.

Bu oyun yeter mi şimdilik yeter gibi gözükse de orta ve uzun vadede daha büyük hedeflerimiz doğrultusunda adım adım daha güçlü olacağız. Aramıza katılacak oyuncularımızla çok daha iyi bir Konyaspor'u oluşturmaya çalışıyorum. Bütün hedefim bu.

Bugünde ortaya koymuş olduğumuz bu sistemin içindeki oyuncularımızla beraber  sisteme bağlı kalarak disiplinli oyuncularımızla kazanmasını bildik. Sonuçta kazandığımız ve çeyrek finale kaldığımız için oyuncularımı tebrik ediyorum.''

HABERE YORUM KAT