1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İsrailli emekli askerler ve güvenlik uzmanlarından Pompeo'ya "ilhak" uyarısı
İsrailli emekli askerler ve güvenlik uzmanlarından Pompeo'ya "ilhak" uyarısı

İsrailli emekli askerler ve güvenlik uzmanlarından Pompeo'ya "ilhak" uyarısı

KUDÜS (AA) - İsrailli askeri uzmanlar, işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Filistin toprağı Ürdün Vadisi'nin...

A+A-

KUDÜS (AA) - İsrailli askeri uzmanlar, işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Filistin toprağı Ürdün Vadisi'nin "ilhakını" görüşmek üzere İsrail'e gelen ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'yu Batı Kudüs'teki bir binaya astıkları afişlerle uyardı.

İsrailli emekli askerler ve güvenlik uzmanlarından oluşan 300 kişinin, Batı Şeria'daki bazı bölgelerin ilhak edilmesi planına tepki olarak yayınladığı ortak mesajı içeren afişler, Batı Kudüs'teki Begin Boulevard sokağındaki bir binaya asıldı.

İngilizce ve İbranice hazırlanan afişlerde, "İsrailli 300 komutan ve güvenlik uzmanı, tek taraflı ilhakın İsrail'in güvenliğine tehdit olduğu konusunda hemfikir." mesajına yer verildi.

Söz konusu afişlerin, ziyareti öncesinde ABD Dışişleri Bakanının geçiş yolu üzerindeki bir binaya asılması dikkati çekti.

Pompeo, Kovid-19'la mücadele, İran, işgal altında bulunan Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi'nin "İsrail'e ilhakı" meselelerini görüşmek üzere İsrail'e gelmişti.

HABERE YORUM KAT