İYİ Partili Rıdvan Uz'dan istifa eden Ağıralioğlu'na tepki

Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığına her fırsatta karşı çıktığını dile getiren ve ona oy vermeyeceğini açıklayan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu partisinden istifa etti. Ağıralioğlu, "Akşener ile vedalaşmaya gidiyorum" dese de, İYİ Parti lideri Akşener söz konusu yarın gerçekleşecek randevuyu iptal etti. İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi Rıdvan Uz ise Ağıralioğlu'na tepki göstererek, "Divanda altılı masaya dönülmesi konusunda el kaldırandın, şimdi ne oldu?" diye sordu.

Yayınlanma:
İYİ Partili Rıdvan Uz'dan istifa eden Ağıralioğlu'na tepki

Kılıçdaroğlu'nun adaylığına itirazlarıyla gündem olan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti. Ağıralioğlu, bir televizyon kanalına yatpığı açıklamada "Meral Akşener ile vedalaşmaya gidiyorum. İstifa edeceğim" dedi.

AKŞENER, AĞIRALİOĞLU RANDEVUSUNU İPTAL ETTİ

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada Akşener'in Ağıralioğlu ile görüşmeyeceğini söyledi. Akşener'in Ağıralioğlu'nun istifasını önce televizyondan duyurması nedeniyle randevuyu iptal ettiği iddia edildi.

"İSTİFA TEK TARAFLI OLUR"

Zorlu, "İstifa müessesi kişinin tek taraflı bir karar verme usulüdür. Böyle bir düşünce ve tutumun ifadesidir. Dolayısıyla Sayın Genel Başkanımızla bu kapsamda bir görüşme yapılması düşüncesi de anlam ve önemini yitirmiştir. Herhangi bir görüşme gerçekleşmeyecektir." dedi.

"GÖRDÜĞÜM LÜZUM ÜZERİNE İSTİFA EDİYORUM"

Gelişmeler sonra Yavuz Ağıralioğlu, istifa dilekçesini Mehmet Akif Ersoy'a gönderdi. Ağıralioğlu'nun istifa dilekçesinde şu ifade yer aldı: "Gördüğüm lüzum üzerine İYİ Parti üyeliğimden istifa ediyorum. Gereğini arz ederim."

"MASAYA DÖNÜLMESİ KONUSUNDA EL KALDIRANDIN"

İYİ Parti Genel İdare Kurulu ve Kurucular Kurulu Üyesi Rıdvan Uz, Ağıralioğlu'na tepki gösterdi. Twitter paylaşımında Uz, "Sormam gereken soru şu; Yavuz Ağıralioğlu hatırlarsın sanırım. Divanda senin de olduğun ortamda altılı masaya tekrar dönülmemesi konusunda ben görüş bildirirken, sen masaya dönülmesi konusunda el kaldırandın şimdi ne oldu?" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Altılı Masa'nın aday belirleme toplantısında Akşener, Kılıçdaroğlu'nun adaylığının dayatıldığını ifade ederek sert açıklamalarla Mansur Yavaş ve İmamoğlu'na aday olması konusunda çağrıda bulunmuştu. Ancak sonrasında Akşener, partisiyle yaptığı iştisareler ve iki belediye başkanının arabuluculuğu ile masaya geri dönmüştü. Süreç sonun Kılıçdaroğlu aday olmuş; İmamoğlu ve Yavaş'ın ise cumhurbaşkanı yardımcısı olacağı açıklamıştı.