1. HABERLER

  2. KONYA

  3. İyilik atölyesiyle kardeşlik ördüler
İyilik atölyesiyle kardeşlik ördüler

İyilik atölyesiyle kardeşlik ördüler

Konya İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğüne bağlı Selçuk Üniversitesi Yerleşkesinde bulunan Diyanet Gençlik Merkezi Güz Dönemi faaliyetleri online olarak devam ediyor.

A+A-

Konya İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğüne bağlı Selçuk Üniversitesi Yerleşkesinde bulunan Diyanet Gençlik Merkezi Güz Dönemi faaliyetleri online olarak devam ediyor. Gençlik Koordinatörlüğü’nün, “Biri Sana Biri İhtiyaç Sahibi Kardeşine” sloganı ile başlattığı online "İyilik atölyesi" projesi kapsamında üniversite öğrencileri hem örgü, amigurumi, Kaneviçe kolye yapımını öğreniyorlar hem de yaptıkları el emeği, göz nuru ürünleri ihtiyaç sahibi kardeşleri ile paylaşıyorlar.

iyilik-atolyesiyle-5.jpg

Konya İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Kevser Gök ile Diyanet Gençlik Merkezi Koordinatörü Fatıma Zehra Doğan’ın öncülüğünde, “Biri Sana Biri İhtiyaç Sahibi Kardeşine” sloganı ile başlattıkları online "İyilik atölyesi" projesi kapsamında üniversite öğrencileri hem örgü, amigurumi, Kaneviçe kolye yapımını öğreniyorlar hem de yaptıkları el emeği, göz nuru ürünleri ihtiyaç sahibi kardeşleri ile paylaşıyorlar. Böylece COVID-19 salgını sebebiyle eğitimlerine evlerinde online olarak devam eden ve sosyal aktiviteleri azalan üniversite öğrencileri boş vakitlerini bu etkinlikle değerlendiriyor.

iyilik-atolyesiyle-1.jpg

ÖRGÜ OYNCAKLAR HATAY ÇADIR KENTTEKİ ÇOCUKLARA ULAŞTIRILMAK ÜZERE YOLA ÇIKTI

Gençler tarafından, gönüllü olarak online atölyeye rehberlik eden Havvanur Balcı gözetiminde yapılan atkı, bere ve örgü (Amigurumi) oyuncaklar ilk olarak Hatay’da bulunan çadır kentteki çocuklara ulaştırılmak üzere İl Müftüsü Ahmet Poçanoğu ve İl Gençlik Koordinatörlüğü Sorumlusu İl Müftü Yardımcısı Abdullah Yalman’ın katıldığı mütevazı bir törenle Hatay’a gönderildi.

iyilik-atolyesiyle-2.jpg

“GENÇLERİN BU ÇABASI ÇOK DEĞERLİ”

Yapılan bu çalışmaların güzel bir örnek teşkil ettiğini, özellikle gençlerin bu tür faaliyetlerde yer almasının, üretmesinin ve paylaşmasının çok değerli olduğunu ifade eden İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, İl Gençlik Koordinatörlüğü sorumlusu İl Müftü Yardımcısı Abdullah Yalman’a ve projede yer alan gençlik koordinatörleri ile online etkinliğe katılan üniversite öğrencilerine teşekkür etti.

iyilik-atolyesiyle-4.jpg

“VEREN ELİN ALAN ELİ HATTA KÖPRÜ OLAN ELİ BİLE TANIMAMASI GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL”

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Gençlik Merkezi Koordinatörü Fatıma Zehra Doğan, projenin devam edeceğini söyleyerek “Birçok güzelliği bize bir arada yaşatan atölyemizin bizi en çok duygulandıran yönü bizim öğrencilerimizi, öğrencilerimizin de bizi tanımıyor ve görmemiş olmasıdır. Ayrıca sevindireceğimiz çocukları da tanımıyoruz. Ama tam bir mümin duruşu sergileyen öğrencilerimizin bize itimat etmeleri, hiçbir beklentileri olmaksızın Konya içinden ve diğer illerimizden etkinliğe katılmaları bizi gerçekten duygulandırmıştır. Veren elin alan eli hatta köprü olan eli bile tanımaması gerçekten çok güzel. İyilik Atölyemizde bundan sonra hazırlanacak el emeklerini önce İzmir deprem bölgesinde bulunan çocuklara daha sonra ise sevgi evleri ve ÇODEM’de kalan çocuklara hediye edeceğiz inşallah” dedi. Hatay’a gönderilen hediye paketleri Türkiye Diyanet Vakfı Hatay Şubesi aracılığıyla çadır kentte bulunan çocuklara ulaştırılacak.

MACİT ULUÇAMLIBEL / YENİ HABER GAZETESİ

HABERE YORUM KAT