Kampüs içerisinde örnek bir Gençlik Merkezi

Selçuk Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan Konya Müftülüğü Diyanet Gençlik Merkezi gençlerin kampüsteki yuvası oluyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 04 Kasım 2021 11:34
Kampüs içerisinde örnek  bir Gençlik Merkezi

Selçuk Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan Konya Müftülüğü Diyanet Gençlik Merkezi gençlerin kampüsteki yuvası oluyor.

 

2018 yılında açılan içerisinde ders çalışma mekanı, dinlenme alanı, konferans salonu, atölye ve on farklı sınıfın bulunduğu Gençlik Merkezini günlük yaklaşık bin öğrenci ziyaret ediyor. Gençlik Merkezinde Kur’an-ı Kerim, Tashih-i Huruf, Siyer, Tefsir, Hadis, Fıkıh, İlmihal, Çağdaş İnanç Problemleri ve Arapça gibi derslerin yanında Ney, Ebru, İyilik Atölyesi, Hikem-i Ataiyye Okumaları, Osmanlı Türkçesi, Hüsn-i Hat, Kitap Tahlilleri, Film Okumaları gibi birçok güzel sanat etkinlikleri ve aktiviteler yapılıyor.

‘GÜZEL BİR MEKAN’

Gençlik Merkezini ziyaret eden Selçuk Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencisi Sena Acar merkezle ilgili şunları söyledi: “Kampüs içerisinde, kolay ulaşımın olduğu, derslerin yoğunluğundan arınabileceğimiz, çeşitli aktivitelere katılabildiğimiz aynı zamanda camiye yakın olmasından dolayı camide ibadetlerimizi rahat bir şekilde yapabildiğimiz güzel bir mekan.” İktisat Bölümü öğrencilerinden Osman Düzen, “İmkan olanaklarının fazla olması, ücretsiz internet hizmeti, çay ve simit ikramı, sakin ve verimli çalışma ortamı olduğundan dolayı memnun olduğum bir yer” dedi. Edebiyat Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi  Cuma İnat ise Gençlik Merkeziyle ilgili; “Gelişim imkanlarının fazla olduğu motive edici bir mekan, güzel bir yer” ifadesini kullandı.

‘GENÇLİK MERKEZİ ÖĞRENCİLERE HER DAİM AÇIK’

Konya Müftülüğü Kampüs Diyanet Gençlik Merkezi Koordinatörleri Abdülkerim Temizcan, Fatıma Zehra Doğan, Manevi Danışmanlar Muhammet Küçükuyanık ile Ayşe Kahraman, öğrencilere hitap edebilecek bütün donanımlara sahip, huzurlu ders çalışma imkanı sunan Gençlik Merkezinin öğrenci ve ziyaretçilere her daim açık olduğunu ifade ettiler. Konya Diyanet Gençlik Merkezi bütün imkanları ile öğrencilere ve ziyaretçilere hizmet etmeye devam ediyor. 

kampus-icerisinde-ornek-bir-genclik-merkezi2-2.jpg

kampus-icerisinde-ornek-bir-genclik-merkezi2-1.jpg

kampus-icerisinde-ornek-bir-genclik-merkezi-2.jpg