1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Karatay Belediyesi’nden geleneksel sahlep ikramı
Karatay Belediyesi’nden geleneksel sahlep ikramı

Karatay Belediyesi’nden geleneksel sahlep ikramı

Karatay Belediyesi, Hz. Mevlâna'nın 748. Vuslat Yıldönümü Anma Törenleri (Şeb-i Arus) Etkinlikleri boyunca Konya’ya gelen misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak için büyük gayret gösteriyor. Karatay Belediyesi, bu kapsamda etkinliklerin ilk gününden 17 Aralık’taki Şeb-i Arus’a kadar Mevlana Kültür Merkezi’ndeki törenleri izleyen binlerce misafire sahlep ikramında bulunacak.

A+A-

Karatay Belediyesi, Hz. Mevlâna'nın 748. Vuslat Yıldönümü Anma Törenleri (Şeb-i Arus)  Etkinlikleri boyunca Konya’ya gelen misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak için büyük gayret gösteriyor. Karatay Belediyesi, bu kapsamda etkinliklerin ilk gününden 17 Aralık’taki Şeb-i Arus’a kadar Mevlana Kültür Merkezi’ndeki törenleri izleyen binlerce misafire sahlep ikramında bulunacak.

Hz. Mevlâna’nın 748. Vuslat Yıldönümü Anma Törenleri (Şeb-i Arus)  Etkinlikleri, bu yıl da yurtiçi ve yurtdışından farklı din ile kültürden binlerce insanı Konya’da buluşturuyor. Karatay Belediyesi de etkinlikler dolayısıyla Konya’ya gelen misafirlerine sahlep ikramında bulunuyor. Her akşam etkinliklerin yapıldığı Mevlana Kültür Merkezi önünde misafirlere ikramda bulunan Karatay Belediyesi, yürekleri ısıtan bu ikramına 17 Aralık akşamı gerçekleştirilecek Şeb-i Arus Töreni’ne kadar devam edecek.

‘KARATAY’IN MİSAFİRPERVERLİĞİNE YAKIŞIR HAREKET EDİYORUZ’

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından Konya’ya gelen binlerce misafiri Konya olarak en iyi şekilde ağırlamak istediklerini, bunun için de gerekli bütün hazırlıklarını tamamladıklarını aktararak, bunun medeniyetimizin bir gerekliliği olduğunun altını çizdi.  Başkan Hasan Kılca, “Mevlana Celaleddin Rumi'nin 748. Vuslat yıldönümünde düzenlenen etkinlikler kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da yine binlerce misafir ağırlıyoruz. Şehrimizdeki konuklarımıza Konya’nın ve Karatay’ın misafirperverliğini, engin hoşgörüsünü yaşatmak istiyoruz. 17 Aralık akşamına kadar da etkinliklerin yapılacağı Mevlana Kültür Merkezi’nin önünde sahlep ikramımız olacak. Hz. Pir’in ve bizlerin misafiri kardeşlerimizin şehrimizden memnun ayrılmaları bizi de ziyadesiyle mutlu ediyor. Bu vesileyle, Hz. Mevlana’nın ‘Gel’ çağrısına uyup şehrimizi ve Karatayımızı şereflendiren tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyor; kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

karatay-belediyesinden-geleneksel-sahlep-ikrami-2.JPG

karatay-belediyesinden-geleneksel-sahlep-ikrami-1.JPG

karatay-belediyesinden-geleneksel-sahlep-ikrami-5.JPG

HABERE YORUM KAT