1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Kent Özel Öğretim Kursu başarıda sınır tanımıyor
Kent Özel Öğretim Kursu başarıda sınır tanımıyor

Kent Özel Öğretim Kursu başarıda sınır tanımıyor

Kent Özel Öğretim Kursu, bu yıl yapılan ve pandemi sürecinde denk gelen YKS sınavında her yıl olduğu gibi bu yıl da başarı çıtasını yükseltti.

A+A-

Kent Özel Öğretim Kursu, bu yıl yapılan ve pandemi sürecinde denk gelen YKS sınavında her yıl olduğu gibi bu yıl da başarı çıtasını yükseltti. Kitlesel başarıda Türkiye’de birinci olan Kent Özel Eğitim Kursu, ilk 100’de 6 kişi, ilk 200’de 14 kişi, ilk binde 43 kişi, ilk 5 binde 75 kişi, ilk 10 binde 132 kişi, ilk 20 binde 216 kişi çıkardı.

Kent Özel Öğretim Kursu, kitlesel başarıda olduğu gibi bireysel başarıda da ön plana çıkıyor. 2017 yılında Türkiye birincisi, 2018 yılında Türkiye üçüncüsü ve 2019 yılında Türkiye dokuzuncusu Kent Özel Öğretim Kursu’ndan çıktı. 2020 sonuçları hakkında bilgi veren Kent Özel Öğretim Kursu Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yazıcı, “2020 YKS sonuçlarında; ilk 100’de 6 öğrenci var. İlk 200'de 14 öğrenci, ilk binde 43 öğrenci, ilk 5 binde 75 öğrenci, ilk 10 binde 132 öğrenci, ilk 20 binde 216 öğrenci var. Kent Özel Eğitim Kursu bu yıl da kitlesel başarıda adından söz ettirdi” dedi.

ismail-yazici-kent-ozel-ogretim.jpg

‘BU ŞEHRE HİZMET EDİYORUZ’

Başarılı öğrenciler yetiştirerek şehre hizmet ettiklerinin altını çizen İsmail Yazıcı, “ İl başarısını ve derecesini yükselttiğimize inanıyorum. Bizde üniversiteye hazırlık klasik olarak Eylül ayında değil de Temmuz ayında başlar. Temmuz ayında çok yoğun 6 haftalık program uyguladık. Yoğun programın akabinde okulların açılmasıyla beraber üniversite hazırlığın ikinci periyoduna başlarız. Bu periyot yarıyıl tatiline kadar sürer. O dönemde çok yoğun bir sömestr kampı yaptık. Bu kampın bitiminde de ikinci dönem başladı. Herkesin malumu olduğu gibi Mart ayının 15'inde pandemi süreci başladı. Tabi ki pandemi sürecini yönetmek o kadar da kolay olmadı. Pandemi sürecinin 15 günden fazla süreceği anlaşılınca hemen bir kurul oluşturduk. Öncelikle bu tür süreçlerde evinde yalnız kalmış öğrenciler bir de kendilerinin dışında kritik süreci yaşarlarsa diye öğrencilerimizi, öğretmenlerimize zimmetledik” ifadelerini kullandı.

kent-ozel-ogretim-kursu-3-001.jpg

‘SÜRECİ EN İYİ ŞEKİLDE YÖNETTİK’

Pandemi sürecinde öğrencilere yönelik yoğun çaba içinde olduklarını belirten Yazıcı, “Öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin çalışmalarını günlük kontrol ettiler. Whatsap grubu kurduk. Günün sonunda kaç saat çalıştıklarının ve kaç soru çözdüklerinin sonucunu aldık. Bu süreçte yapmaları gerekenleri sürekli bildirdik. Ardından pandemi süreci biraz daha derinleşince yine Whastap üzerinden soru çözüm grupları oluşturduk. Öğrenciler takıldıkları sorunun fotoğrafını çektiler. Soru havuzuna attılar. Öğretmen arkadaşlar bunların çözümünü yine Whastap yoluyla gönderdi. Bu soru çözümlerinde de sınır koymadık. Ardından ders videoları yükledik. Mayıs ayı geldiği zaman Microsoft Teams üzerinden kendi ders öğretimlerimizle online derslere başladık. Online derslerle beraber konular tamamlandı. Geri dönüp baktığınız zaman bu süreçte bizim tecrübelerimiz ortaya çıktı. Günlük 12-13 saat ders çalışan öğrencilerimiz oldu. 1 Haziran’dan itibaren kurumumuzda sosyal mesafeli seri deneme sınavları başlattık. Psikolojik destek verdik. Burada yeni bir ekip kurduk. Randevu sistemiyle öğrencilerimiz bize danıştılar ve süreci en iyi şekilde yönettik” şeklinde konuştu.

kent-ozel-ogretim-kursu-1-001.jpg

‘ARKASINDA SIĞINACAĞIMIZ TEK BİR LİMAN VAR’

Kurum olarak arkasına sığındıkları tek limanın kitlesel başarı olduğunu vurgulayan Yazıcı, şunları söyledi: “Her zaman söylüyorum bireysel başarı, Türkiye dereceleri herkesi olduğu gibi bizi de gururlandırıyor. Dereceleri çıkartan bir kurumun sahibi olarak bireysel başarıdan öte kitlesel başarı çok daha önemlidir. Toplam kazandırdığımız öğrenci sayısı elde ettiğimiz puan çok daha önemli ben ona inanıyorum. Bu kurumdan Türkiye birincisi de çıktı, üçüncüsü de çıktı, dokuzuncusu da çıktı. Ama arkasına sığınabileceğimiz tek bir liman var o da kitlesel başarıda da çok iyi olmamızdır. Özellikle sayısal bölümlerde Tıp Fakültesi, Boğaziçi, ODTÜ, Bilkent gibi üniversiteler kriterdir. Mesela geçen yıl bu kurum çatısı altından 119 tane tıp fakültesini kazanan öğrenci çıktı. Bu bizim sektör için çok özel bir değerdir. Bu yıl yaptığımız hesaplamalara göre eğer öğrencimiz tercihini bize bırakırsa 223 öğrencimiz tıp fakültesini kazanabilir. Boğaziçi, ODTÜ gibi üniversiteleri okumak bizim için çok özeldir. Geçen seneden daha fazla bu üniversiteleri kazanabilecek öğrencimiz var. Geçen yıldan daha fazla tıp kazanacak öğrencimiz var.”

kent-ozel-ogretim-kursu-5.jpg

‘BU YIL KAZANDIRMA REKORU KIRDIK’

Bu yıl üniversiteyi kazanacak bir çok öğrencilerinin olduğunu kaydeden Yazıcı, “Pandemi sürecinde öğrencilerimizle online toplantılar yapıyorduk. Orada bizim kurumumuzun bu yıl kazandırma anlamında rekor kırabileceğini söylemiştim. Kriz dönemlerinde aslında size fırsatlar doğar, gücünüzü ortaya çıkarabilmek için bazen zemin değişikliğine ihtiyacınız vardır. Ben de ekibime, öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerime güvendiğim için rekor kıracağımıza inandım ve nitekim de öyle oldu. Ben bu yılki başarımızı çok özverili, çalışkan, birtakım yetenekleri olan öğrencilerimize, ardından çok özverili ve bilgi birikimi çok üst seviyede olan öğretmen grubumuza, uyguladığımız rehberlik hizmetlerine, yönetim tekniklerine bağlıyorum. Sektör içerisinde bizleri zinde tutan, gururlandıran öğrencilerimize, ailelerine teşekkür ediyorum. Aslında biz perde arkasında velilerimizi de yönettik. Onlara da birtakım hizmetler sunduk. Bu doğrultuda da güzel sonuçlar aldık. Pandemi sürecinde ümidimizi yitirmedik, kurallara uyduk. Bu konuda hem Milli Eğitim Müdürlüğümüzden hem İl Sağlık Müdürlüğümüzden destek alıyoruz. Aldığımız destek sonucunda bir sıraya bir kişinin oturduğu, sosyal mesafenin uygulandığı, ateş ölçümü yapılmadan hiçbir öğrencinin alınmadığı, öğrencilerin kesinlikle maskeli olduğu, öğretmenlerin de siperlik ve maskeyle girdiği 2020-2021 sezonunu da başlatmış bulunduk. Bir sonraki sezonun çalışmalarına da şimdiden başladık” diye aktardı.

kent-ozel-ogretim-kursu-4.jpg

‘BAŞARI ASLA TESADÜF DEĞİLDİR’

 Kurum olarak yaklaşık 20 yıldır dershanecilik geçmişlerinin olduğunun bilgisini veren Yazıcı, “ Haliyle 2015-2016 döneminde dershanelerin kapatılması sürecinde isim değişikliğiyle Kent Özel Öğretim Kursu şeklinde devam ediyoruz. O dönemden bu yana birçok başarı elde ettik. Şu anda bazı yerlerde başhekim olan birçok öğrencimiz var. Başarı asla tesadüf değildir. Biz ömrümüzü bu mesleğe adadık. Çok daha önemlisi biz işimizi çok seviyoruz. Biz bu yaş gurubunu çok seviyoruz. Öğrencilerimizin gözlerindeki o ışığı görmek bize inanılmaz bir enerji veriyor. Bu şehri ve ülkeyi çok seviyoruz. Çalışırken de çok yorgunluk hissetmiyoruz. Bu yılki sınavda Türkiye 22’incisi Sevim Öztuna oldu. Türkiye 26’ıncısı Şerife Büyükyılmaz,  Türkiye 42’incisi Enes Sait Besler, Türkiye 64’üncüsü Rufeyda Yağcı, 66’ıncısı Rafet Göktaş, 67’incisi Revna Evran ve nice sayamayacağım öğrencilerimi de bireysel başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Dereceye giren arkadaşlarımıza her yıl olduğu gibi bu yılda altınlarımızı vereceğiz. İlk 100’e giren toplam 6 öğrencimiz var. Bu başarıyı, geçen seneden başlayan ve yoğunlaştırılmış yaz kursuna ve pandemi sürecinde verdiğimiz emeğe bağlıyoruz” diye konuştu.

‘ÜMİDİNİZİ KAYBETMEYİN’

“Bu çok özel pandemi sürecine mütevazi bir kurumdan Türkiye dereceleri çıkabiliyorsa ümidinizi kaybetmeyeceksiniz” diyen Yazıcı, “ Ekonomik anlamda sıkıntılar olsa da bence bizlerin bu ülkeye, bu şehre, bu insanlara da bir borcudur. Çünkü böyle yapılması gerekiyor. Bu işleri maddiyatla falan ölçemezsiniz. Önce sağlık. Süreç her ne olursa olsun bu ülkede sınav yapılmak zorunda. Çok dinamik bir ülkede yaşıyoruz ve 2 buçuk milyon insana bu yıl sınav yok deme şansınız yok. Bu nedenle önümüzdeki yıl her ne olursa olsun bu sınav yapılacak. O nedenle herkes önlemini almalı ve hazırlıklarına şimdiden başlamalı. Sonuçlar açıklandı tercih sürecinde rehberlik servisimiz ve bizler randevu sistemi kurduk. Sosyal mesafeli zaman dilimlerinde tercihlerinde öğrencilerimize yardımcı oluyoruz. 14 Ağustos son güne kadar tercihlerimiz devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

SÜMEYRA KENESARI / YENİ HABER GAZETESİ

HABERE YORUM KAT