1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kevser'den Şeb-i Arus etkinliklerine Özel Mevlana şekeri
Kevserden Şeb-i Arus etkinliklerine Özel Mevlana şekeri

Kevser'den Şeb-i Arus etkinliklerine Özel Mevlana şekeri

Şeb-i Arus etkinlikleri nedeniyle Konya’nın yöresel tadı olan Kevser şekerleme ürünlerini yerli ve yabancı turistlere sunmak için 7 farklı lezzette mevlana şekeri üreterek satışa sundu.

A+A-
Şeb-i Arus etkinlikleri nedeniyle Konya’nın yöresel tadı olan Kevser şekerleme ürünlerini yerli ve yabancı turistlere sunmak için 7 farklı lezzette mevlana şekeri üreterek satışa sundu.
 
       1980 yılında lokum,cezerye ve mevlana şekeri üretimi ile faaliyete geçen Kevser Şekerleme Mevlana şekerini dünyanın farklı noktalarına ihraç etmektedir. Kevser Şekerleme Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çeçen sözlerinde Konyamız manevi değerleri olan bir şehir, Konya’yı temsil eden ürünlerden bir tanesi de mevlana şekeri; ürettiğimiz ürün bize gurur veriyor Konyanın yöresel bir tadı olmak ve her geçen gün daha çok gelişmek ve Konyamızın ismini tüm dünya’ya duyarmak için çaba gösteriyoruz.
 
       Özel olarak ürettiği Mevlana şekerin’den bahseden Çeçen yeni ürünlerinin vişne, portakal, ahududu, çikolata, bergamut, elma ve limon aromalı olmak üzere 7 farklı lezzette olduğunu ve kendine özgü ambajıyla tüketicimizin daha cok teveccühünü kazanacağımızı düşünüyoruz dedi. Yıllardır poşet’te aldığımız mevlana şekerini artık daha modern ve orijinal bir ambalajla 7 farklı lezzette tüketicimize sunuyoruz. 7-17 aralık 2013 tarihleri arasında yapılacak olan Şeb-i Arus etkinliklerinde ürünün tanıtımını yapıp tüm türkiyedeki bölge bayilerine dağıtmayı planlıyoruz diyen ÇEÇEN ‘’dün dünde kaldı cancağzım bügün yeni şeyler söylemek lazım’’ diyerek Hz Mevlana’nın sözlerini hatırlattı ve artık yeni ürünler üreterek Konyamızın tanıtımına ve Konyamızın değerlerine sahip çıkmanın yanında yerli ve yabancı turistlerin damak tadına hitap etmeyi istediklerini söyledi.
 

HABERE YORUM KAT