1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Kitap Tatili’ne başvuru 42 bin sayısını geçti
Kitap Tatili’ne başvuru 42 bin sayısını geçti

Kitap Tatili’ne başvuru 42 bin sayısını geçti

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 6-18 yaş arası çocuk ve gençlere yönelik Kitap Tatili etkinliğine 42 bin 183 başvuru yapıldı.

A+A-

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yarıyıl tatiline başlayan öğrencilere verilecek en güzel hediyenin kitap olacağını belirterek, bu kapsamda Konya genelinde 10 bin kitabı çocuklara hediye edeceklerinin müjdesini vermişti. Konya’nın 31 ilçesinde tüm öğrencilerin katılabileceği bir okuma seferberliği başlattıklarını ifade eden Başkan Altay, “Toplum olarak her yaştan insanımızın kitap okumaya önem vermesi gerektiğini düşünüyorum. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak ülkemizin yarınları olan çocuklarımızın başarılı ve donanımlı bireyler olarak yetişmesi için her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz. Çocuklarımıza ve gençlerimize şimdiden iyi okumalar diliyorum” diyerek seferberliği başlatmıştı.

BAŞVURU SAYISI 42 BİNİ GEÇTİ

Kitap okuma seferberliği hakkında son rakamları paylaşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay; "6-18 yaş arası çocuk ve gençlerimize yönelik başlattığımız Kitap Tatili etkinliğimize 42.183 başvuru yapıldı. 31 ilçemizden 10.000 talihli kardeşimin kitaplarını adreslerine gönderiyoruz. Başvuru yapan tüm arkadaşlarımıza ileriki zamanda farklı bir sürpriz yapmayı planlıyoruz" ifadelerini kullandı. 

HABERE YORUM KAT