Kızılay, kadın afet gönüllüleri yetiştiriyor

Kızılay, kadın afet gönüllüleri yetiştiriyor

Gönüllüler, afet ve insani yardım başta olmak üzere Kızılay'ın ana faaliyet alanlarına katkı sunuyor.

Gönüllüler, afet ve insani yardım başta olmak üzere Kızılay'ın ana faaliyet alanlarına katkı sunuyor. Kızılay Kadın gönüllüleri de bu kapsamda afetlere hazırlıklı olma, afetzedelere yardım ulaştırmada uzmanlaşmak üzere eğitim almaya başladı.

Eğitim çalışmalarıyla afet gönüllüleri yetiştiren Kızılay, kadın gönüllülerine de bölge bölge oluşturulan "Kızılay Kadın Afet Gönüllüsü Yetiştirme Kampı" çalışmalarıyla Kızılay afet uzmanlarından afete müdahale eğitimini uygulamalı olarak veriyor.

Kızılay, Afet Yönetimi Genel Müdürlüğü, Kızılay Akademi Başkanlığı ve Gönüllü Yönetimi Direktörlüğü ortak koordinasyonunda uygulamalı olarak gerçekleştirilen eğitim kapsamında Kızılay Kadın gönüllülerine Afet Malzemelerini Tanıma, Haberleşme, Afetlerde Beslenme ve İlk Yardım konularını anlatıyor. Gönüllüler, teorik eğitimlerinin yanı sıra çadır kuruyor, afet yemeği hazırlıyor, ilk yardım çalışması yapıyor. Eğitimlerini alan gönüllüler deprem, sel ve yangın gibi afetlere yönelik tatbikat çalışmalarına da katılacaklar.

GÖREV ALMAK İÇİN GONULLUOL'A KAYIT OLUNABİLİR

Konuya ilişkin Kızılay'dan yapılan yazılı açıklamada, "Kızılay'a gönüllü olmak isteyen herkes "gonulluol" adresini ziyaret ederek kayıt olabilir. Profil bilgilerini dolduran gönüllülerin kendisine atanan çevrimiçi eğitimleri de tamamlaması gerekiyor. Gönüllüler ayrıca profilini doldururken, gönüllülük alanlarından Afet ve Acil Durum, Çevre gibi faaliyetlerden görev almak istediklerini seçebiliyor. Daha sonra ise açılan görevlere başvuru yaparak gönüllülük faaliyetlerine aktif katılım sağlayabilir" denildi.

Kızılay, kadın afet gönüllüleri yetiştiriyor

Kızılay, kadın afet gönüllüleri yetiştiriyor

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.