Konya Emniyeti'nden 'Huzur' denetimi

Konya Emniyeti'nden 'Huzur' denetimi

Konya Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Merkez ilçelerde yeni eğitim – öğretim yılının başlamasıyla çocukların ve gençlerin okullarına daha güvenli bir şekilde gidip gelmeleri ve çevre halkının “Huzur ve Güven” ortamını korumak için parklarda ve okul çevrelerinde denetimler gerçekleştirdi.

Konya İl Emniyet Müdürlüğü “Huzur ve Güven Şehri Konya” ilkesini benimseyerek suçun işlenmeden önce suçluları caydırarak önüne geçmek için denetimlerine hız kesmeden devam ediyor.

konya-emniyetinden-huzur-denetimi-1.jpg

PARKLAR VE OKUL ÇEVRELERİ DENETLENDİ

Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, vatandaşların mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, gençlerin ve vatandaşların özellikle başta uyuşturucu maddeler ve asayiş suçlarından uzak tutulması ve korunması, öğrencilerin yeni eğitim ve öğretimin yılında güvenli bir ortamda eğitimlerini sürdürülebilmeleri amaçlandı.

Parklar, okul çevreleri ve faaliyet gösteren yakın çevredeki umuma açık yerler ve bu alanların gidiş-geliş istikametinde denetimler yapıldı. Denetimlerde toplam 480 kişi ve 130 araç sorgulandı.

konya-emniyetinden-huzur-denetimi-2.jpg

“DENETİMLER DEVAM EDECEK”

Denetimlerine hafta sonu boyunca devam eden Emniyet yetkilileri, bu denetimlerin sürekli olarak devam edeceğini bildirdi.