1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya İl Müftülüğü ile Türk Anadolu Vakfı arasında protokol
Konya İl Müftülüğü ile Türk Anadolu Vakfı arasında protokol

Konya İl Müftülüğü ile Türk Anadolu Vakfı arasında protokol

Konya İl Müftülüğü ile Türk Anadolu Vakfı işbirliğiyle imzalanan protokol çerçevesinde gençlere ilim ve değerler eğitimi verilecek. Genç Akademi ve İlahiyat Akademi ismi verilen iki projeyle üniversite öğrencilerine özel eğitim imkanı sunulacak.

A+A-

Gençlerin kendileri için büyük öneme sahip olduğunu söyleyen Konya İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge, “Göreve ilk başladığımızda gençlere önem vereceğimizi, onlara kapımızın hep açık olacağını ifade etmiştik. Konya Müftülüğü olarak insan odaklı çalışacağımızı belirtmiştik. Bir ayağımız temel sabitlerimizde; Kur’an’da, İslam’da, şeriatta, diğer ayağımız da tüm insanlığı kapsayacak şekilde pergel misali olacağını dile getirmiştik. Bu söylemlerimizi hayata geçirmeye başladık. Bunlardan bir tanesi de Konya’mızın çok değerli kurumlarından bir tanesi olan Türk Anadolu Vakfı’yla imzaladığımız bir protokol neticesinde hayata geçiyor. Genç Akademi ve İlahiyat Akademi diye ortaya koyduğumuz iki eğitim projesi, bu protokolle gündeme geliyor” dedi.

konya-muftulugu-turk-anadolu-vakfi-1.jpg

GENÇ AKADEMİ VE İLAHİYAT AKADEMİ PROJESİ

İmzaladıkları protokollerle ilgili detaylı bilgiler veren Doç. Dr. Ali Öge, “İlahiyat Akademi’de; İlahiyat Fakültesi öğrencileri arasından imtihanla seçtiğimiz ve başarılı olan 50 öğrencinin 4 yıl boyunca eğitimlerini; İslami ilimler, yabancı dil, sosyal ve beşeri münasebetleri üst düzeyde kullanabilme, iletişim diline hakim olabilme, sosyal medya alanında kendilerini düzgün ifade edebilmelerini sağlayacak olan eğitimleri kapsayan 4 yıllık temel İslam Bilimleri ağırlık bir eğitimi olacak. Genç Akademi ise; İlahiyat Fakültelerinin ve İslami İlimler Fakültelerinin dışında olan tarih, matematik, edebiyat, mühendislik, tıp gibi pek çok üniversite öğrencilerini kapsayan bir projedir. Onlara hem eğitim desteği burs hem de aynı zamanda İslami, maddi ve manevi ve Türk milletine ait değerlerimizin öğretildiği bir eğitim verilecektir” ifadelerini kullandı.

konya-muftulugu-turk-anadolu-vakfi-2.jpg

PROJEYİ KONYA İL MÜFTÜLÜĞÜ YÜRÜTECEK

Projenin yürütücüsünün kendileri olduğunu, Türk Anadolu Vakfı’nın da takipçi olacağını dile getiren Doç Dr. Ali Öge, “Bu protokolümüze katkılarından dolayı Türk Anadolu Vakfı Başkanımız Mustafa Yayla Bey’e ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Daha önce olduğu gibi bugün de yanımızda oldular. Bundan sonra da bu iş birliğinin artarak devam edeceğine inancım sonsuzdur. Konya İl Müftüsü olarak projenin yürütücülüğünü üstleniyorum ve bizzat başındayım. Takipçisi ve destekçisi de Türk Anadolu Vakfı’mızdır. Zaten üniversite kampüsümüz içine yapmış oldukları büyük cami bugüne kadar çok hizmet verdi. Ayrıca orada İl Müftülüğü olarak organize ettiğimiz gençlik akademimiz bulunuyor. Oradaki hizmetlerde de vakfımızın desteklerini, gayretlerini hem bina yapımında hem de yapımın ardından işletme açısından görüyoruz. Bu vesileyle de Başkanımıza teşekkür ediyorum. Kendilerinden Allah razı olsun” dedi.

konya-muftulugu-turk-anadolu-vakfi-4.jpg

‘VAKFIMIZIN AMACI HİZMETTİR’

Vakıflarının esas kuruluş amacının gençliğe, eğitime ve öğretime olduğunu belirten Türk Anadolu Vakfı Başkanı Mustafa Yayla ise, “Kampüste yaptığımız camiye ilaveten ek inşaatı Diyanet Vakfı’mızla işbirliği içinde gerçekleştirdik. Gençlerimizin eğitim öğretimine katkı sağlamak için Müftümüz Ali Hocamızın tekfini kabul ederek de yeni bir girişimde bulunup protokol imzaladık. İnşallah Allah muvaffak eder. Böyle bir hayırlı hizmete bizi vesile ettiği için Müftümüze teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlara vesile olacaktır” şeklinde konuştu.

HÜSEYİN KOYUNCUOĞLU / YENİ HABER GAZETESİ

konya-muftulugu-turk-anadolu-vakfi-3.jpg

HABERE YORUM KAT