1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya koronavirüse 'dur' dedi, #KonyaKoronayaDurDe TT oldu
Konya koronavirüse 'dur' dedi, #KonyaKoronayaDurDe TT oldu

Konya koronavirüse 'dur' dedi, #KonyaKoronayaDurDe TT oldu

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medyada başlattığı “#KonyaKoronayaDurDe” hashtagi kısa sürede birçok kitleye ulaşarak trend topik listesine girdi.

A+A-

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medyada başlattığı “#KonyaKoronayaDurDe” hashtagi kısa sürede birçok kitleye ulaşarak trend topik listesine girdi. Sosyal medyada yoğun bir gündem oluşturan konuda yaklaşık 15 bin tweet atıldı. Konya Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları Yöneticileri, Dernek ve Oda Başkanları da tweet atanlar arasında yer alıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın, Koronavirüs ile mücadele kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla başlattığı kampanya sonrası “#KonyaKoronayaDurDe” etiketiyle yaklaşık 15 bin twit atıldı. Etkileşimi daha çok artırmak isteyen Başkan Altay, sosyal medya twitter hesabından hediye bisiklet çekilişleri de yapıyor.

konya-koronavirus-4.jpg

‘KONYA BİR TAKARSA KORONA MORONA KALMAZ’

Yöneticilerden bazılarının konuyla ilgili attığı twetler şu şekilde:

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay: Arkadaşlar kampanyamız şehrimizin desteği ile iyi yönde ilerliyor. Bakanımızın açıklamaları da bize umut veriyor. Gayretimizi arttıralım.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: Maske takmak sizi ve sevdiklerinizi korur.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş: Biz Konya’yız. Birlik olup Süper Lig’de de kalırız. Maske takar sosyal mesafe ve hijyene dikkat eder Korona listesinden de düşeriz.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca: Maske + Mesafe + Hijyen. Kurallar basit, hassasiyet önemli!

Ak Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı: Konya güçlü bir iradeye sahiptir. Tüm hemşerilerimiz ile birlikte Korona’ya da geçit vermeyeceğiz. Ağzımızın tadıyla etliekmek yemeye devam etmek için KonyaKonorayaDurDe!

Vatandaşların attığı tweetlerden bazıları şu şekilde:

Yavuz Selim: Kimseyi düşünmüyorsanız kendinizi düşünün, yediğiniz son Konya pilavı olmasın.

Ayşegül Selçuk: Sadece benim akrabalarımdan Korona’ya yakalanan kişi sayısı 11! Maske takmamak sosyal mesafeye uymamak pişmanlıktır. Düğünler cenazenize zemin hazırlamasın!

Şenol Erkılıç: Kader gayrete aşıktır! Kimseye gereğinden fazla yaklaşmayın. Maskenizi takın bu hafta çevremden 5 kişi yaşamını yitirdi. Çember daralıyor.

konya-koronavirus-1.jpgkonya-koronavirus-2.jpgkonya-koronavirus-3.jpgkonya-koronavirus-5.jpgkonya-koronavirus-6.jpg

SÜMEYRA KENESARI / YENİ HABER GAZETESİ

Etiketler :

HABERE YORUM KAT