AK Parti Milletvekilleri:
Ahmet SORGUN
1958 Konya doğumlu olan Ahmet Sorgun, Konya İmam Hatip Lisesi’nden sonra 1981 yılında da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Bir süre serbest avukatlık yapan Sorgun, Konya Büyükşehir Belediyesi’nde 1. Hukuk Müşavirliği ve Genel Sekreterlik, KOSKİ Teftiş Kurulu Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerinde bulundu. 2010-2014 tarihleri arasında AK Parti Konya İl Başkanlığı görevinde bulunan Ahmet Sorgun, 26. Dönem Konya Milletvekilliği ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanlığı görevlerine halen devam etmektedir. Birçok sivil toplum kuruluşunda kurucu üyelik, başkanlık ve yöneticilik yapan Sorgun orta derecede Arapça bilmektedir. Evli ve 6 çocuk babasıdır.