Konya OSB tarafından deprem bölgesine kazandırılan okul açıldı

Konya Organize Sanayi Bölgesi (KOS) tarafından Hatay'ın İskenderun ilçesine kurulan 203 konteynerlik "KOS Konteyner Kent Yaşam Merkezi"ne yapılan ilkokulun açılışı gerçekleştirildi.
Konya OSB tarafından deprem bölgesine kazandırılan okul açıldı

9 derslikten oluşan 140 öğrenci kapasiteli ilkokulun açılışında konuşan Konya Organize Sanayi Bölgesi ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Konya OSB sanayicilerinin deprem anından itibaren bölge halkının yanında olduğunu söyledi. Depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyen Kütükcü, "Yaralarımızı birlikte sarmaya devam edeceğiz. Daha önce bölgemizin gıda ve ısınma ihtiyaçlarının karşılanmasından arama-kurtarma faaliyetlerine destek verilmesine, şu anda içinde bulunduğumuz 203 konteynerlik KOS Yaşam Merkezi'nin inşasına kadar her alanda destek verdik. Şu anda da yavrularımızın eğitim hayatlarını kesintisiz bir şekilde devam ettirebilmesi için yaptığımız İskenderun 100. Yıl İlkokulumuzun açılışında bir aradayız. 140 öğrenci kapasitesine sahip eğitim yuvamızda 8 sınıf, bir müdür odası, bir öğretmenler odası, bir rehberlik odası ve bir anaokulu sınıfı yer alıyor. Okulumuzun hayırlı olmasını temenni ediyor, geleceğimiz olan çocuklarımıza başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

Kütükcü, konuşmasında İskenderun'da yapılan çalışmalara destek veren Konyalı Organize Sanayi Bölgesi sanayicilerine, kurum ve kuruluşlara da teşekkür etti.

Bölgenin ihtiyacına göre çalışma yapılıyor

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek de, KOS Konteyner Kent Yaşam Merkezi ve ilkokulun kazandırılmasında emeği olan herkese teşekkür etti. Demiryürek, "Bugün bu bölgede neye ihtiyaç duyuluyorsa onun çalışmasını yapıyoruz. Bu bölgede çocuklarımızın eğitim göreceği bir okula ihtiyacımız vardı. Sağ olsun Memiş başkanımız ve ekibi hızlı bir şekilde burayı inşa ederek eğitime kazandırdı" dedi.

Açılışa İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun OSB Başkanı Ayhan Tosyalı ve Konya OSB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koçak da katıldı.

Konya OSB tarafından deprem bölgesine kazandırılan okul açıldı

Konya OSB tarafından deprem bölgesine kazandırılan okul açıldı

Kaynak:İHA

Etiketler :