Konya Selçuklu’da 4 bin 752, Kulu 508 çift mutluluğa 'evet' dedi

Konya'da Selçuklu Belediyesi 2022 yılında 4752 çiftin nikâhını kıydı. Kulu İlçe Belediyesi Evlendirme Memurluğunda ise 508 çiftçin nikahı kıyıldı.
Konya Selçuklu’da 4 bin 752, Kulu 508 çift mutluluğa 'evet' dedi

SELÇUKLU’DA 4 BİN 752 ÇİFT MUTLULUĞA EVET DEDİ

Selçuklu Belediyesi 2022 yılında 4752 çiftin nikâhını kıydı. Nikâh işlemlerini tamamlayan çiftler mutluluğa Selçuklu’da “evet” dedi.

Selçuklu Belediyesi Evlendirme Memurluğu'nda 2022 yılında 5067 çiftin nikah talebini kabul etti. Nikah talebi kabul edilen 4752 çift nikah masasına oturarak mutluluğa evet dedi. Yıl içerisinde 68 çift izin belgesi ile Selçuklu Belediyesi Nikah Memurluğuna başvuru yaparken 631 yabancı uyruklu vatandaş da yine müracaatlarını yaparak Selçuklu’da evlendi. Nikah Memurluğu’na başvuran 167 çift ise nikah işlemlerini başlatmasına rağmen evlenmekten vazgeçtiklerini belirterek randevularını iptal etti. 80 çift ise Selçuklu Belediyesi’ne yaptığı başvuru ile başka bir ilde nikahının kıyılmasını talep etti.

selcukluda-4752-cift-1.jpg

BAŞKAN PEKYATIRMACI; “YENİ EVLENEN ÇİFTLERİMİZE MUTLULUKLAR DİLİYORUM”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı da yıl içerisinde fırsat buldukça nikah kıyarak yeni evlenen çiftlerin mutluluklarına ortak oldu. Başkan Pekyatırmacı yaptığı açıklamada, “Toplumumuzun yapı taşını oluşturan aile kurumuna aracılık etmekten memnuniyet duyuyoruz. Evlilik kurumu sadece iki kişinin kurduğu bir yapı değil toplumun geleceğinin de inşa edildiği kutsal bir kurumdur. Bu manada temelinde sevgi, saygı ve hoşgörünün bulunduğu bir evlilik hayatı hem kendi dünyamızı hem de toplumsal hayatımızı güzelleştirir. Başvurularını belediyemize yapıp bu mutlu anlarına bizi de şahit eden tüm çiftlerimize ömür boyu mutluluklar diliyoruz. Bu güzel yuvalarında yetiştireceği çocukların vatana ve milletimize hayırlı evlatlar olmasını temenni ederiz” dedi. 2022 yılında Selçuklu Belediyesi'ne başvurarak evlenen tüm çiftlere Selçuklu Belediyesi tarafından Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye edildi.

KULU'DA GEÇEN ​​​​​​​YIL 508 ÇİFT DÜNYA EVİNE GİRDİ

Konya'da Kulu İlçe Belediyesi Evlendirme Memurluğu, 2022 yılı içerisinde 508 çiftçin nikahını kıydı.

kuluda-gectigimiz-yil-508-cift-dunya-evine-girdi.jpg​​​​​​​

Bir yıl önce 2021 yılında 596 çiftin nikahı kıyılan ilçede, 2022 yılında bu sayı 188 azalarak 508'e düştü.

Kendi nüfusundan fazlası Avrupa ülkelerinde yaşayan ilçenin gurbetçi vatandaşları, bu sene tatile geldikleri memleketleri yerine, nikahlarını bulundukları ülkelerde yapmayı tercih etmeleri kıyılan sayının düştüğü belirtiliyor.

Etiketler :