Konya STK Platformu'nun yeni başkanı belli oldu

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu'nun yeni başkanı Önder Kutlu oldu.
Konya STK Platformu'nun yeni başkanı belli oldu

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Önder Kutlu'nun yaptıı açıklamada; "Konya’da Sivil alan ve Sivil Toplum, isimsiz Gönüllülerinin çok değerli katkı ve çabaları sayesinde bugünlere kadar gelmiştir. Bu kazanımların elde edilmesinde yıllardır süregelen sivil teşebbüs fikrinin belirleyici olduğu aşikârdır; her dönem ve şartta doğruları söyleyen, yanlışlara dur diyen gönüllülerin fedakârlıkları sayesinde bu alan gelişmiştir.
Bizler, sivil mecrada öncü rolü ve belirleyici özellikleri nedeniyle Konya sivil toplumunda hizmet etmenin onur ve sorumluluk bilinç ve düsturuyla hareket etmeye devam ediyoruz. Platform Başkanımız Muhsin Görgülügil’in Mayıs ayı sonu itibariyle görevinden ayrılması neticesinde sorumluluk, şahsıma tevdi edilmiştir. Platform yetkili organ ve üyelerinin düşünce ve talepleri etrafında şekillenen hizmet anlayışımızın önümüzdeki dönemde sürdürülmesi adına sivil düşünceli tüm kardeşlerimizi öne çıkmaya ve sorumluluk üstlenmeye davet ediyoruz.
Bu vesile ile; Sivil Toplum fikrinin şehrimizde gelişmesinde en başından itibaren gerek başkanlık görevini yürütmek, gerek yönetim organlarında görev almak, gerekse sivil hayata farklı kurum ve kapasitede katkı sağlamak suretiyle hizmet etmiş tüm büyüklerime çalışma ve gayretleri için teşekkür eder, tecrübe ve birikimlerinin yolumuzu aydınlatacağını ifade etmek isterim. 
Gayret bizden, tevfik Yüce Allah’tandır.
Kamuoyuna ve Sivil Toplum Gönüllülerine saygıyla duyurulur"denildi.

Etiketler :