1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya Valisi uyardı! Vakalar ciddi şekilde artıyor...
Konya Valisi uyardı! Vakalar ciddi şekilde artıyor...

Konya Valisi uyardı! Vakalar ciddi şekilde artıyor...

Konya Valisi Vahdettin Özkan, kentte son dönemde 45 yaş altı vatandaşlarda pozitif vaka oranının ciddi bir şekilde artışgösterdiğini belirterek, aşı çağrısında bulundu

A+A-

Konya Valisi Vahdettin Özkan, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ve sağlık yöneticileri ile pandemi değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Kentte sürdürülen sağlık hizmetleri ile koronavirüs ile mücadele çalışmaları hakkında detaylı bilgiler alan Vali Özkan, aşılama süreci, vaka sayıları, filyasyon, hastanelerdeki doluluk oranları ve okullardaki son durum ile ilgili gerçekleştirilen sunumlar sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Özellikle son dönemlerde 45 yaş altı vatandaşlarda pozitif vaka oranının ciddi bir şekilde artış gösterdiğini ifade eden Vali Özkan, aşısını yaptırmayan ya da günü gelmesine rağmen 2. ya da 3. dozunu tamamlamamış olan vatandaşlardan aşılarını ivedilikle yaptırmalarını istedi.
2-20210922114201.jpg

Vali Özkan toplantının ardından Meram Belediyesi’ne ait Kozağaç Mahallesi’nde hayırsever tarafından yaptırılacak olan aile sağlığı merkezi ile ilgili bilgi aldı. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ile İş İnsanları Seyit ve Mehmet Acar kardeşler tarafından imzalan protokolü onaylayarak hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Özkan, arsa tahsisinde bulunan Meran Belediyesine ve hayırsever iş insanlarına teşekkür etti.


HABERE YORUM KAT