Konya'da bayan kuaförlerinden pazar günü kapanmaya tepki!

Geçtiğimiz günlerde Konya Kuaförler Odası’nın bayan kuaförlerinin pazar kapanmasına yönelik aldığı karar tepki topladı. Salı günü izin yapan bayan kuaförleri, pazar tatil olması kararından sonra ikiye bölündü. Başlıca bayan kuaförlerinin iddiası da çoğunluğun salı tatil istediği yönde. Kararın ise adaletli bir anketle verilmediği iddia ediliyor.
Konya'da bayan kuaförlerinden pazar günü kapanmaya tepki!

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Konya’daki önde gelen bayan kuaförlerinden Ender İnce, Öznur Mercan (Manoir Enchante), Harun Kılınç, Kadir Büyükdemir(Hair’s Masters) Adem Aktaş (San) Fuat Aydemir(Saloon Hairlines),

“Pazar tatil isteyen arkadaşlar bir pusula ile anket yapmış. Sonuç pazar tatil olması yönünde çıkmış. Lakin sonucun doğruluğundan şüpheliyiz. Birçok meslektaşımız karara tepki gösterdi. Çünkü biz pazar günleri iş yapan işletmeleriz. Herkesin de bildiği üzere Konya pazar günü düğünlerin olduğu bir şehirdir. Biz de bayan kuaförleri olarak ağırlıklı gelinlere çalışıyoruz. Aynı zamanda hafta içi çalışan bayanlarımızın da saç için vakit ayırabileceği tek gün pazar. Bayan kuaförleri olarak açık söylersek en fazla ciroyu pazar günü yapıyoruz. Hal böyle olunca bu kadar sektörümüze ciddi zarar verecek. Ki pazar günü de oda müsaade edeceğiz gelinler için diye beyanda bulundu. Madem pazar günü de gelinler içi çalışırsak bu sefer izin günü olmayacak. Ayrıca hafta için gece geç saatlere kadar çalışmak zorunda kalacaklar. Salı günü tatil noktasında hiç bir sorun yokken 15 yıldır, bir anda böyle bir değişikliği istemiyoruz. Konuyla ilgili Konya Valiliğimiz, belediyelerimiz, Konya Ticaret Odamız, ve Konya Kuaförler Odası’nın bu kararı iptal etmesini istiyoruz. Değilse bir çok meslektaşımız dükkanlarını kapatmak zorunda kalabilir” ifadelerini kullandı.

Kaynak:HABER MERKEZİ