Konya’da Çocuk Festivali başlıyor

Konya’da Çocuk Festivali başlıyor

Konya'da Seydişehir Belediyesi tarafından bu yıl 4.sü düzenlenecek olan Çocuk Festivali başlıyor. 2 Şubat Perşembe günü başlayıp 4 gün sürecek olan Çocuk Festivali ile birbirinden farklı aktiviteler Seydişehirli çocuklarla buluşturulacak.

Birbirinden eğlenceli oyunlar, atölyeler, meddah gösterileri, yarışmalar ve eğitimlerin yer aldığı, Bilim Tırı ve AFAD Deprem Simülasyon Tırının da bulunacağı festivalde çocuklar doyasıya eğlenecek. Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, her yıl olduğu gibi 2022 -2023 eğitim ve öğretim döneminin yarıyıl tatilinde öğrenciler için düzenledikleri Çocuk Festivali'nin bu yıl da eğlenceli geçeceğini kaydetti.

cocuk-festivali-basliyor-1.jpg

‘ÇOCUKLARIMIZIN MUTLULUĞU BİZİM DE MUTLULUĞUMUZDUR’

Tüm çocukları 2-5 Şubat tarihleri arasında düzenleyecekleri festivale davet eden Başkan Tutal, “Siz gülerseniz şehir güler ilkesiyle bu yıl düzenleyeceğimiz çocuk festivalimize tüm çocuklarımızı ve ailelerini davet ediyorum. Çocuklarımızın mutluluğu bizim de mutluluğumuzdur. Çocuklarımızın yüzü gülerse, evlerimizde huzur ve mutluluk olur. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitim ve öğretim hayatlarına katkı sağlamak, onların hayatta mutlu olmalarını sağlayacak şenliklerimize ve eğlencelerimize devam edeceğiz” dedi.

KONYA HABER

Etiketler :