Konya'da drift yapan 6 trafik magandasına ceza yağdı

Konya’da trafiği tehlikeye atarak drift yapan magandaların görüntüleri sosyal medya hesaplarında paylaşıldı. Görüntüleri ihbar kabul ederek harekete geçen polis ekipleri altı sürücüye toplam 200 bin TL ‘den fazla ceza yazarken ehliyetlerine de 2 ay süreyle el koydu.
Konya'da drift yapan 6 trafik magandasına ceza yağdı

Konya Emniyetine bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, trafik güvenliğini ve vatandaşların canını tehlikeye atarak drift yapan ve bu görüntüleri sosyal medya hesaplarında paylaşan altı sürücüyü tespit etti.

konyada-drift-yapan-6-trafik-magandasina-ceza-yagdi.jpg

Dört sürücüye drift yapmaktan 32 bin 233 TL ceza yazan ekipler ehliyetlerine 2 ay süreyle el koyarken bir araç 2 ay trafikten men edildi. Sürücülerden birine drift yapmak ve standart dışı süspansiyon sistemi kullanmaktan 32 bin 923 TL ceza uygulanırken diğerine ise drift yapmak, sigorta yaptırmamak ve yetersiz sürücü belgesinden 39 bin 362 TL ceza uygulandı. Ayrıca ehliyetine 2 ay süreyle el konularak araç 2 ay trafikten men edildi.

konyada-drift-yapan-6-trafik-magandasina-ceza-yagdi-001.jpg

Altı sürücüye toplam 201 bin 217 TL cezai işlem uygulanırken şahıslar trafik güvenliğini tehlikeye atmaktan işlem yapılmak üzere polis merkezine teslim edildi.

konyada-drift-yapan-6-trafik-magandasina-ceza-yagdi-002.jpg

Kaynak:HABER MERKEZİ