1. HABERLER

  2. KONYA SPOR

  3. Konya'da gazeteciler, sahaya indi!
Konya'da gazeteciler, sahaya indi!

Konya'da gazeteciler, sahaya indi!

Konya Gazeteciler Cemiyeti tarafından Karatay Belediyesi’nin destekleri ile bu yıl ilk kez düzenlenen “Basın Futbol Turnuvası” düzenlenen törenle başladı.

A+A-

Konya Gazeteciler Cemiyeti “Basın Futbol Turnuvası” Karşehir Halı Saha’da düzenlenen törenle başladı. Törene Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Konya Bölge Müdürü Tuncay Karabulut,  Basın İlan Kurumu Konya Şube Müdürü Ali Aktaş, Konya Gazeteciler Cemiyeti  yönetim kurulu üyeleri, turnuvada mücadele edecek basın kuruluşları ve davetliler katıldı.Turnuvanın ilk maçlarında adeta gol yağmuru yaşandı.  Konya’da yayın yapan basın kuruluşları, düzenlenen turnuvanın açılış karşılaşmalarında stres atarak eğlendi.
turnuva-ilk-foto.jpg

‘GAZETECİ ARKADAŞLARIMIZ STRES ATACAK’
Turnuva öncesi yaptığı açıklamada düzenlenen etkinliğin basın dünyası için eğlendirici ve stres atıcı olduğuna değinen Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Lokman Koyuncuoğlu, “Gazeteciler Cemiyeti ve Kartay Belediyemizin birlikte düzenlediği basın futbol turnuvası heyecanlı bir şekilde başladı. Biliyorsunuz futbol hem ülkemizde hem dünyada en çok sevilen sporlar arasında yer alıyor. Biz de gazeteciler cemiyeti olarak pandemi nedeniyle yaklaşık bir buçuk yıldır sosyal etkinlikler gerçekleştiremiyorduk. Bu turnuva ile sosyal aktivitelerimize başlamış olduk. Gazeteci arkadaşlarımızın kaynaşmaları, birlikte eğlenmeleri ve stres atmaları için güzel bir etkinlik oldu. Karatay Belediyemizin turnuvaya sağladığı katkılardan dolayı da teşekkür ediyorum. Turnuvamız 17 takımla başlıyor. Maçlar gruplar şeklinde aşamalı olarak gerçekleştirilecek. İnşallah 1 ay içerisinde finalistlerimiz belli olacak ve şampiyon takımımız belirlenecek” dedi.

'PANDEMİ SONRASI SPOR BİR İHTİYAÇTI'
Yaşanan pandemi süreci ile birlikte sporun da bir ihtiyaç olduğuna değinen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, şunları kaydetti: “Böyle güzel bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan ayrıca mutluyuz. Cemiyetimize teşekkür ediyorum. Öncelikle sportmenlik içerisinde centilmen bir müsabaka temenni ediyorum. Tüm takımlarımıza başarılar diliyorum. Tabi bu tür organizasyonlar karşılıklı muhabbetlerin artması ve basın camiasının birbirini tanıması adına önemli. Ayrıca pandemi sürecinden sonra gerçekten spor yapma ihtiyacımız oldu. Bu spor ihtiyacının da burada giderildiğini göreceğiz. Centilmence mücadele edeceğiz ve güzelce sporumuzu yapacağız. Bu duygularla tüm takımlarımıza başarılar diliyorum.”
toplu-001.jpg

'DOSTLUK KAZANSIN'
Basın Futbol Turnuvasının açılışına katılan ve dostluk kazansın vurgusu yapan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da “Hepimiz biliyoruz ki en beyefendi arkadaşlarımız bile maç olduğu zaman bırakın oynamayı seyrederken bile değişir. İnşallah iş ona dönmez. İyi olan kazansın diyeceğim ama aslolan dostluğun kazanması. Zaten organizasyonun kendisi çok güzel. Cemiyetin altında bütün camia bir araya gelmiş. Turnuva, samimi bir ortamda kaynaşmaya, spora ve dostluğa vesile olacak. Organizasyon gerçekten çok güzel. İnanıyoruz seyretmesi de çok güzel olacak. Ekipler de motive olmuş gözüküyor. Fakat işimizi yaparken ki rakipliğimiz inşallah sahaya yansımaz çünkü buradaki her arkadaşımız değerli. Her arkadaşımızın yeri kendi kurumunda doldurulmaz. İnşallah maçlar centilmenliği aşmadan dostluk eşliğinde oynanır. Dostluk kazansın derken tüm takımları ve cemiyetimizi şimdiden tebrik ediyorum” şeklinde konuştu. Açılış törenini ardından turnuva katılımcıları bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi.
yeni-haber-009.jpg

Turnuvada oynanan ilk karşılaşmalar sonucunda oluşan skorlar ise şu şekilde oldu:

Merhaba / Karatay Belediyesi: 5-2
Konya Postası / Yeni Haber: 9-6
BBN / BİK-İletişim Bşk.: 10-0
Pusula / Kanal42: 21-3
Yenigün / Yenimeram: 14-4
Büyükşehir Belediyesi/ Konya'nın sesi: 29-2
Meram Belediyesi / Yeni Konya: 14-2
KonTV / Selçuklu Belediyesi: 13-4

HABERE YORUM KAT