1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya’da girişimin zirvesi yarın başılyor!
Konya’da girişimin zirvesi yarın başılyor!

Konya’da girişimin zirvesi yarın başılyor!

Girişimciyle yatırımcının bir araya geleceği ve 3-4 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek Türkiye Girişimci Buluşması Zirvesi ve sergisi yarın Selçuklu Kongre Merkezinde başlıyor. Program hakkında bilgi vermek için basın toplantısı düzenleyen GİV Konya Şube Başkanı Fatih Ceylan, “Konya gibi girişimci ruha sahip bir şehrin böyle bir programa ev sahipliği yapması da hem çok manidar hem de çok kıymetlidir” dedi.

A+A-

Girişimciyle yatırımcının bir araya geleceği ve 3-4 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek Türkiye Girişimci Buluşması Zirvesi ve sergisi yarın Selçuklu Kongre Merkezinde başlıyor. 130’a yakın girişimcinin 200’e yakın projesinin yer alacağını söyleyen GİV Konya Şube Başkanı Fatih Ceylan, “Konya gibi girişimci ruha sahip bir şehrin böyle bir programa ev sahipliği yapması da hem çok manidar hem de çok kıymetlidir” dedi.

“Cumhurbaşkanlığı Himayeleri”nde, Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) tarafından, TÜGVA ve KOSGEB iş birliği ile yapılan Türkiye Girişimci Buluşması Zirvesi ve Sergisi; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Sanayi Odası ve Konya Ticaret Odası’nın destekleri ile 3-4 Kasım 2021 tarihlerinde Konya Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Girişimci Zirvesinin Konya için çok önemli bir program olacağının altını çizen Girişimci İş Adamları Vakfı (GİV) Başkanı Mehmet Koç, “Bu sene 670 civarında proje müracaatı oldu. Bunlardan 200 tanesini kısa listeye aldılar. Ciddi bir değerlendirme yapıyorlar ve bu değerlendirme içerisinden 200 kadar firma, 200 kadar proje Konya’ya davet edildi. Bu çalışmanın aslında üç tane bölümleri var” ifadelerini kullandı.

‘KONYA TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ BİR ÜRETİM MERKEZİ OLACAK’

Girişimci zirvesinin Konya’da yapılacak olmasının büyük bir şans olacağını ifade eden Mehmet Koç, “Konya’da girişimcilikten gelmiş, artık yatırımcı olmuş farklı sektörlerde farklı alanlarda yatırım yapan iş insanlarımız var. Konya Türkiye için çok kıymetli. Konya’da bu anlamda bir gelecek var. 50 bin lobisiyle, 4 bin civarında ihracat yapan firmasıyla, 2 buçuk milyar dolarlık ihracatıyla ve 1 milyar dolarlık ithalatıyla Konya Türkiye’nin en önemli dinamolarındandır. Konya büyük bir kent haline geldi ve bu program için Konya’nın doğru yer olduğunu düşünüyorum. Konya Türkiye’nin bir üretim merkezi olacak. Konya’nın savunma sanayinde ilerleyen zamanlarda bir üst olacağını düşünüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız yarın ki açılışımızı video konferans üzerinden onurlandıracaklar. Girişimcilik yeşersin diye ciddi bir emek veriliyor. Girişimcilik ekosistemi gelişsin diye uğraşıyoruz. Bu ülkenin geleceği bu ülkenin temel problemlerinin çözümünde girişimci en önemli başlıklardan birisidir. İşsizliğin, cari açığın çözümü de girişimcilikte yatıyor. Göçü önlemenin en önemli adımı da girişimciliği önemsemektir. Özellikle tarihsel bir süreç olarak son 40-50 yıldır gelişen atmosferde girişimcinin çok olması önemlidir. Bu programa emek veren herkese teşekkür ediyor ve herkesi beklediğimizi ifade etmek istiyorum” diyerek sözlerini noktaladı. 

img-4333.jpg

SÜMEYRA KENESARI/ YENİ HABER GAZETESİ 

HABERE YORUM KAT