Konya'da Necip Fazıl Kısakürek vefatının 40. yıldönümünde anılıyor

Fikir, edebiyat ve aksiyon hayatımızın son yüzyılda yaşamış en önemli isimlerinden biri olan Üstad Necip Fazıl Kısakürek vefatının 40. yıldönümünde çeşitli etkinlikler ile anılıyor.
Konya'da Necip Fazıl Kısakürek vefatının 40. yıldönümünde anılıyor

Üstad Necip Fazıl Kısakürek vefatının 40. yıldönümünde Selçuklu Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu Mektebi paydaşlığında düzenlenen "Anadolu Mektebi Vefatının 40. Yılında Üstad Necip Fazıl Kısakürek’i Anma Programı" ile anılıyor.

Selçuklu Kongre Merkezi'nde açılış paneli ile başlayan program 4 gün boyunca dolu dolu sürecek. Türkiye'nin 13 farklı şehrinden yazar, öğretmen ve öğrencinin buluşacağı programda Necip Fazıl'ın hayatını ve eserlerini konu alan paneller, konferanslar, fotoğraf sergisi, konser, şiir dinletisi ve yazar buluşmalarının yanı sıra şehir-kültür gezisi yapılacak.

necip-fazil-anma-programi-2.jpg

Necip Fazıl Anma etkinliği açılış paneline AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem'in yanı sıra Konya Valisi Vahdettin Özkan, Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Sami Güçlü, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Düz'ün yanı sıra öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Açılış programında yapılan konuşmalarda Üstad Necip Fazıl'ın fikir, sanat ve aksiyon hayatında oynadığı önemli role dikkat çekildi.

Konuşmalarının ardından panele geçildi. Panelin ardından, Prof. Dr. Turan Karataş ile Prof. Dr. İbrahim Kavaz değerlendirme konuşması yaptı.

Programın sonunda protokol üyeleri tarafından panelist öğrencilere plaket ve hediye takdimi yapıldı.

Anma programı kapsamında Selçuklu Kongre Merkezi'nde Sanatçı Uğur Işılak tarafından Necip Fazıl'ın bestelenmiş şiirlerinin seslendirileceği bir konser gerçekleştirilecek.

Etiketler :