Konya'da vatandaşlara ödeme uyarısı! Cumartesi açık olacak

Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergileri’nin ilk taksiti için ödeme süresi 31 Mayıs Çarşamba günü mesai bitimi sona eriyor. Selçuklu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada vatandaşların vergi ödemelerini kolaylaştırmak amacıyla emlak veznelerinin 27 Mayıs Cumartesi günü de hizmet vereceği belirtildi.
Konya'da vatandaşlara ödeme uyarısı! Cumartesi açık olacak

Selçuklu Belediyesi Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergilerinin 2023 yılı ödemelerinin 31 Mayıs Çarşamba günü sona ereceğini bildirdi. Belediyeden yapılan açıklamada vatandaşların vergi ödemelerini kolaylaştırmak amacıyla emlak veznelerinin 27 Mayıs Cumartesi günü de hizmet vereceği belirtildi. Vezneler 28 Mayısta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyle Pazar günü kapalı olacak.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada;

Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergilerinin Mayıs ve Kasım aylarında olmak üzere 2 eşit taksitte ödendiği belirtilerek vergi borcu olan mükelleflerin 31 Mayıs Çarşamba günü mesai bitimine kadar emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergilerinin ilk taksitlerini, TC kimlik numarası veya mükellef sicil numarası ile Selçuklu Belediyesi hizmet binası, içerisinde yer alan veznelere nakit veya kredi kartı ile ödeyebilecekleri belirtildi. Açıklamada ayrıca mükelleflerin Türkiye’nin her yerindeki PTT şubelerinden online sistem üzerinden mükellef sicil numarası ve TC kimlik numarası eklenerek ödeme yapabileceği gibi e-belediyecilik uygulaması kapsamında internet üzerinden www.selcuklu.bel.tr web adresinden de kredi kartı veya banka kartı ile vergilerini ödeyebilecekleri hatırlatıldı.

ATM ve İnternetten Vergi Ödeme Kolaylığı

Vergi ödemeleri için ATM ve İnternet bankacılığı uygulamasıyla mükelleflere kolaylıklar sağlandığına dikkat çekilen açıklamada; Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank şubelerinden ATM’lerden ve internet bankacılığı sistemi üzerinden de mükellef sicil numarası ile vergi ödenebileceği belirtildi.

Kredi kartı ile yapılan işlemlerde mükellefler anlaşmalı bankalardan Ziraat Combo kredi kartlarına 6 taksit, diğer kredi kartlarına tek çekim yaparak hiçbir vade farkı oluşmadan ödeme imkânından faydalanabilecek.

Sunulan hizmetlerle vatandaşların zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde ödeme yapabileceği belirtilen açıklamada mükelleflerimizin gecikme zammına maruz kalmamaları için belirtilen süre içinde vergilerini ödemeleri menfaatlerine olacaktır. Ödeme süresi içinde ödenmeyen vergiler için 6183 sayılı kanun gereğince gecikme zammı uygulanacak.

Ayrıca 7440 sayılı kanun kapsamında vergi borcu yapılandırma işlemleri de Mayıs sonuna kadar devam edecek” denildi.

Etiketler :