Konya'daki olaydan sonra yürek burkan iki görüntü daha!

Geçtiğimiz gün Konya'da yaşanan ve başına kürekle vurularak öldürülen köpeğin ardından yürekleri sızlatan görüntüler bu kez Mardin ve İstanbul'dan geldi.
Konya'daki olaydan sonra yürek burkan iki görüntü daha!

​Kızıltepe'de bir kişi, ahırda kesimini yapacağı gözlerini bağladığı boğayı başına defalarca balyoz vurup, öldürdü. Görüntüler ortaya çıkınca, sosyal medyada büyük tepki çekti.

Konya'daki olaydan sonra yürek burkan iki görüntü daha!

Harekete geçen polis, görüntülerin kırsal Hocaköy Mahallesi'nde çekildiğini tespit etti. Jandarma ile ortak çalışma başlatan ekipler, kasaplık yaptığı belirlenen M.Y. ile 3 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin jandarmadaki işlemleri sürerken, görüntüde çekim yapan kişinin Kürtçe konuşarak, M.Y.'yi yönlendirip, hayvanın sersemleştiğini, kendine gelmeden hemen başını kesmesi gerektiğini söylediği duyuldu.

Konya'daki olaydan sonra yürek burkan iki görüntü daha!

Kızıltepe Kaymakamlığından gözaltına alınan kasap hakkında açıklama

Mardin'in Kızıltepe Kaymakamlığı, boğayı kafasına balyozla vurarak öldüren kasap hakkında açıklama yaptı.

Konya'daki olaydan sonra yürek burkan iki görüntü daha!

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde sosyal medyada paylaşılan videoda bir kasabın boğanın kafasına çuval geçirdiği ve boğaya acımasızca balyozla vurduğu görüntüler büyük tepki çekmişti. Görüntülerde hayvana balyozla vuran şahıs ve hayvanın sahipleri gözaltına alındı. Durum hakkında Kızıltepe Kaymakamlığından açıklama yapıldı. Açıklamada; durumun kaymakamlığa bildirildiği ve hemen ardından Kaymakam Fatih Cıdıroğlu'nun talimatıyla kolluk kuvvetlerinin harekete geçmesiyle olayla ilgili 5 kişinin gözaltına alındığı, savcılığa sevk edilen şüphelilerin adli işlemlerinin devam ettiği kaydedildi.

Sarıyer'de köpeği boğmaya çalıştı

İSTANBUL SARIYER'de bir kişi sokak köpeğini yere yatırarak boğmaya çalıştı. Çevredekilerin tepkisi üzerine köpeği bırakan saldırgan kaçtı.

sariyerde-kopegi-bogmaya-calisti-1.jpg

Olay önceki gece saat 02.00 sıralarında Maden Mahallesi'nde meydana geldi. Yakaladığı sokak köpeğinin üstüne oturarak boğazını sıkmayan çalışan bir kişiyi mahalle sakinleri farketti. Köpeğin seslerini duyan mahalleli pencere ve balkonlara çıkarak saldırgana tepki gösterdi. Mahalle sakinlerinden biri o anları görüntülerken bir yandan polise haber verdiğini söyledi. Korkan saldırgan köpeği bırakarak uzaklaştı. Yaşananlar cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

Yakalanan şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

sariyerde-kopegi-bogmaya-calisti-2.jpg

Kaynak:

Etiketler :