Konyalı öğretmenler Matematik Seferberliği Çalıştayı’da

Konyalı öğretmenler Matematik Seferberliği Çalıştayı’da

Milli Eğitim Bakanlığınca “Her Yerde Matematik” anlayışıyla üniversiteler ve TÜBİTAK iş birliğiyle matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla başlatılan ‘Matematik Seferberliği’ başlatıldı.

Bu kapsamda matematik atölyeleri, materyal geliştirme, öğretmen eğitimi, dijital platform (matematik.eba.gov.tr) gibi bir çok alanda çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalardan olan e-Twinning faaliyetleri kapsamında öğretmenlerin bilgi ve deneyimlerinin Matematik Seferberliği ile yapılacak yeni disiplinler arası çalışmalara katkı sağlaması amacıyla Antalya’da "e-Twinning Matematik Seferberliği Çalıştayı" düzenlendi.

konyali-ogretmenler-matematik-seferberligi-1.jpg

Ulusal Destek Servisi tarafından ilimizden Matematik alanında Avrupa Kalite etiketi alan, Akşehir Bahçelievler Ortaokulu Matematik Öğretmeni Ayşenur Hopa, Meram Mehmet Hasan Sert İlkokulu Okul Öncesi Öğretmeni Gonca Emil, Karatay Bilim ve Sanat Merkezi Matematik Öğretmeni Mustafa Altuntaş, Selçuklu 100. Yıl Mahallesi Ahmet Haşhaş Ortaokulu Matematik Öğretmeni Tuğba Baldan Güneyli ve Selçuklu Hasan Akbıyık İlkokulu Okul Öncesi Öğretmeni Yasemin Beyazıt başarılı projeleri ile çalıştaya katıldı. Matematik Seferberliği bünyesinde YEĞİTEK'in yaptığı çalışmalarla ilgili katılımcılara bilgi verilen çalıştayda, ESEP sisteminin tanıtılması, örnek projelerin sunulması, atölye kapsamında öğretmenlerin matematik mesleki yeterliliklerinin artırılmasına yönelik çalışmalar yapıldı. Çalıştay sonunda İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, eğitime katılan öğretmenler tarafından yapılacak çalışmalarla bu seferberliğe tüm okul öncesi, sınıf ve matematik öğretmenlerinin dahil olması amaçlanıyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.