Konyalı Prof. Dr. Salih Yılmaz istifa etti

Ankara Rusya Araştırmaları Enstitüsü Başkanı ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Salih Yılmaz, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak milletvekilliği seçimlerinde aday adayı olmak için istifa etti. Yılmaz'ın AK Parti'den başvuru yaptığı öğrenildi.
Konyalı Prof. Dr. Salih Yılmaz istifa etti

Prof. Dr. Salih Yılmaz, Türkiye-Rusya ilişkilerinde uzman olarak biliniyor. Yazdığı kitap ve makaleleriyle dünyaca tanınan Rusya uzmanının New York Times, TRT, Kommersant, Izvestia vb. birçok yabancı basın organında analiz ve incelemeleri var.

salih-yilmaz.jpg

2014-2015 yılları arasında Rusya'daki Moskova Maksim Gorki Enstitüsü'nde misafir öğretim üyesi olarak çalışan Yılmaz'ın 2019'da Rusya Dışişleri Bakanlığı Rus İslam Dünyası Grubu tarafından Türkiye- Rusya İlişkilerine Katkı Ödülü'ne layık görüldüğü biliniyor.

salih-yilmaz-2.jpg

İyi derecede Rusça ve İngilizce bilen Yılmaz'ın Konya-Ereğli'de sevilen bir ismi olduğu öğrenildi. 2018 yılında yapılan seçimlerde de Konya’dan milletvekilliği aday adayı olan Prof. Dr. Salih Yılmaz, sık sık TV’lerde dış politika programlarında görüşlerini sunuyor.

Etiketler :