1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konyalı tabipler TTB yönetimine aday
Konyalı tabipler TTB yönetimine aday

Konyalı tabipler TTB yönetimine aday

Konya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Bahadır Öztürk Bağımsız Hekimler Birliği adına Türk Tabipleri Birliği Yönetimine aday olduklarını açıkladı.

A+A-

 Başkan Öztürk, yaptığı açıklamada, “Bugün gelinen noktada Türk Tabipleri Birliği geçmiş yıllarda olduğu gibi hekim haklarını savunsa da, savunmaya çalışsa da, siyasi saplantıları ile tanındığı için çoğu zaman vazifesi olmadığı halde siyasi  çıkmaz sokaklara girdiği için söylemleri hem ülkedeki vatandaşlar tarafından hem de ülkeyi yönetenler tarafından, hem de üyesi olan ve olmayan hekimler tarafından ciddiyetten uzak, inandırıcılığı olmayan söylemler olarak değerlendirilmektedir. Bu nedenle Türk Tabipleri Birliği Yönetimi ülkemizde yıllardır dikkate alınmaz hale gelmiştir. Hekimlik ise haklarını kazanmada çok yıllarını kaybetmiştir.

Artık buna tüm hekimler olarak dur demenin zamanı gelmiş hatta 25 yıl kadar geçmiştir. Reçete basittir, her türlü siyasi kirlilikten uzak durup, sadece hekimlerin meslek haklarını sonuna kadar savunmak,  hiç kimseden çekinmeden hiç kimseyi kayırmadan, yanlışları söyleyip, doğruyu uygulamaktır.   Türk Tabipleri Birliği’nin çizgisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize miras bıraktığı bölünmez bir bütün olan, şehitlerin kanlarıyla sulanmış yüce vatanımızın ve üzerinde dalgalanan al bayrağın gölgesinde hekimlik görevini yapmak ve mesleki olumsuz koşulların düzelmesi için mücadele etmek olmalıdır. Tıbbiyeli Hikmet’in bize bıraktığı o asil ruh ve vatan sevgisi ile ülkemizde kutsal görevi ifa eden tüm hekimleri, yeniden daha güçlü ve herkesi kapsayıcı büyük bir TTB çatısı altında birleştirmek ve her türlü Hekim hakkını korumak için Türk Tabipleri Birliği Yönetimine talibiz” dedi.


HABERE YORUM KAT