1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya'nın en gözde mekanı Akyokuş Kasrı olacak!
Konya'nın en gözde mekanı Akyokuş Kasrı olacak!

Konya'nın en gözde mekanı Akyokuş Kasrı olacak!

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, Akyokuş'ta palye düzenleme çalışmalarının başladığını, yürüyüş yolları, kafeteryalar, seyir terasları ve şelalelerden oluşan bir konseptle bölgeyi ziyarete gelenlere görsel bir şölen sunacaklarını belirtti.

A+A-

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’nın en gözde mekanları arasında bulunan Akyokuş Tepesi’nin Konyalıların ve Konya’yı ziyarete gelenlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden olduğunu söyledi.

3-20211109142652.jpg

Akyokuş’ta başlattıkları çalışmayla bölgeyi tekrar cazibe alanı haline getirmeyi arzu ettiklerini kaydeden Başkan Altay, “Akyokuş’ta ilk olarak palye düzenleme çalışmalarımızı başlattık. Burada yürüyüş yolları, kafeteryası, seyir terasları ve şelalelerden oluşan bir konseptle bölgeyi ziyarete gelenlere görsel bir şölen sunmaya hazırlanıyoruz.” dedi.

4-836.jpg

Palye düzenlemesinin hemen karşısında, mevcut Konya Mutfağı’nın bulunduğu alanda da Akyokuş Kasrı ismiyle bir projeyi hayata geçireceklerini belirten Başkan Altay, “İçerisinde restoranlar, dinlenme alanları, toplantı salonları, seyir noktası, oyun alanları, çocuk mutfak atölyesi, mutfak müzesi, sergi alanlarından oluşacak Konya’ya yakışır bir çalışmayı hayata geçireceğiz inşallah. Hem Akyokuş Kasrı hem de palye düzenlemesi ile bölgenin çehresi değişecek. Konya’yı ziyarete gelenlerin görmeden gitmeyeceği yeni bir yaşam alanı oluşturuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Akyokuş Kasrı ise; Konya Mutfağı, Kafem, dinlenme alanları, toplantı salonları, seyir noktası, oyun alanları, Çocuk Mutfak Atölyesi, Mutfak Müzesi, sergi alanları ile 11.200 metrekare alan üzerinde hayata geçirilecek.1-20211109142559.jpg

HABERE YORUM KAT