1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya’nın ilk bebek spa merkezi: Nill Baby
Konya’nın ilk bebek spa merkezi: Nill Baby

Konya’nın ilk bebek spa merkezi: Nill Baby

Mimar Özge Aytekin ve mühendis Hilal Müsevitoğlu tarafından Konya’da hizmete sunulan Nill Baby’de bebeklere spa hizmeti veriliyor. Jakuzide keyifli anlar geçiren bebekler daha sonra uzman ellerde masaj hizmeti alarak rahatlıyor.

A+A-

Mimar Özge Aytekin ve mühendis Hilal Müsevitoğlu tarafından Konya’da hizmete sunulan Nill Baby’de bebeklere spa hizmeti veriliyor. Jakuzide keyifli anlar geçiren bebekler daha sonra uzman ellerde masaj hizmeti alarak rahatlıyor. Dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan bebek spa merkezini Konya’ya getirdikleri için mutlu olduklarını belirten işletme sahiplerinden Özge Aytekin, firmalarında açılışa özel indirimler yaptıklarını kaydetti.

hilal-musevitoglu-ozge-aytekin.png

Nill Baby’nin kuruluş sürecinden bahseder misiniz?

Hem arkadaşım hem de iş ortağım olan Hilal Müsevitoğlu ile uzun süredir böyle bir yer açma fikrimiz vardı. Arkadaşımın bebeği Nil, bu merkezi açmamızda etkili oldu.Araştırmalarımızın sonucunda Almanya’da, Belçika’da ünlü bebek spa merkezleri olduğunu öğrendik. Oralarda bu tarz mekânlara daha çok önem verildiğini gördük. Daha sonra Türkiye’ de olup olmadığını araştırdık. Ankara’da böyle bir merkezin olduğunu duyunca eşlerimizle birlikte analiz yapmak için oraya gittik. Çok verimli ve eğlenceli bir mekân olduğunu fark ettik. Sağlıklı gelişimin yanı sıra güzel olan tarafı anne, baba ve bebeklerin birlikte vakit geçirebilecekleri bir alan olmasıydı. Bebeğin huzurlu olması bize ayrıca mutluluk verdi. Ankara’daki işletme, işin nasıl yürüdüğünü, neler yapıldığını ve eksikleri görmemizde faydalı oldu. Sonrasında Hilal ve ben bebek masajı konusunda eğitim aldık. Ankara’da hem uygulamalı hem teorik olarak bu alanda kendimizi geliştirdik.Sınavlara girerek sertifikalarımızı aldık. Konya’daki merkezi açmadan önce gerekli tüm eğitimlerimizi alıp öylelikle bu işe girdik. Arkadaşım Hilal’in bebeği Nil’in ismi aynı zamanda firmamızın ismi oldu. Markalaşma adına Nill Baby şeklinde hayata başladık.

nill-baby-3.png

Sunduğunuz hizmetler nedir?

Nill Baby’de bebeklere jakuzi ve masaj hizmeti sunulmaktadır. Aileler, randevularını önceden aldıkları için onlar gelmeden jakuziyi doldurulup, oda sıcaklığını ayarlıyoruz. Bebekler geldiğinde henüz jakuziye girmeden kilo ve boy ölçümlerini yapıyoruz. Talep üzerine baş çevresi ölçümünü de yapıyoruz. Kartlara bu bilgileri yazıp ailelere veriyoruz. Jakuzi sonrasında her bebeğimiz için ayrı havlularla onları kuruluyor ve masaja alıyoruz. Suda rahatlamış oldukları için masaj da ayrıca iyi geliyor. Bu alanda eğitimimizi aldığımız için profesyonel şekilde masajlarını yapıyoruz.Ayrıca anne ve bebek arasındaki bağı güçlendirmek adına onlara da oyuncak bebek üzerindenmasaj tekniklerini gösterip uygulamalarını istiyoruz.Annelerin de burada öğrendiklerini evde uygulayabilmelerinive bebeklerinin huzurlu uyumalarını sağlamalarını amaçlıyoruz. Aynı zamanda babalarında bu masajı yapıp bebekleri ile o bağlarını güçlendirmelerini isteriz. Her bebeğimiz gittikten sonra jakuziboşaltılıp, temizlenip tekrar hazır hale getirilmektedir.

nill-baby-11.png

Kaç aylık bebekler bu imkânlardan faydalanabiliyor?

Bebeğin kırkı çıktıktan sonra 12. ayına kadar bu sistemleri uygulayabiliyoruz. Ayrıca 12 ila 15 ay arasındaki bebekler için de talepler geldiğinde onların boy ve kilo kontrolünü yaparak uygun gelirlerse ona göre almaktayız. Bebeğin aktifliğine göre hareket ediyoruz. Biraz daha olgunlaşmış bebekleri imkandâhilinde havuzlara yönlendiriyoruz.

nill-baby-1.png

Jakuzinin bebeklere faydası nelerdir?

Bebekler jakuzide ilk kez anne ve babasından ayrılıyor. Kendi hareketlerini özgürce yapabiliyor. Bu yürüme becerilerinde artışa, bağışıklık sistemlerindehareketlenmeye ve kaslarında gelişimine etki ediyor. Bebeğin suda hareketleri anne karnındaki hareketlerine benzetiliyor. Karnı tok bir bebek burada su içinde keyifli bir şekilde vakit geçiriyor. Nill Baby bünyesinde, ailelerin bebekleri haricinde yanlarından getirdikleri diğer çocukları için de oyun odamız bulunmaktadır. Onlar da kardeşleri jakuzideyken burada oyuncaklarla keyifli vakit geçirmektedir.

nill-baby-4.png

Spa ve masaj ortalama ne kadar sürmektedir?

Bebekler jakuzide maksimum 25 dakika kalmaktadır.Suya adapte olamayan veya ailesinden ayrıldığı için korkan bebekleri 10-15 dakika kadar sonra çıkararak masaja almaktayız. Masajımız da bebeğin durumuna göre ortalama 15-20 dakika sürmektedir. Her bebeğin merkezden ayrılmaları yine ortalama bir saati bulmaktadır. Ama bebekler masaj sonrası uyumak isterse hamaklarımızda mutlu bir şekilde uyurken anneler de sohbet odamızda çay ve kahvelerini yudumlarken keyifli burada keyifli vakitler geçirebilmektedir.

nill-baby-2.png

Bebeklere masajlarda hangi markanın ürünlerini kullanmaktasınız?

Minoris Baby markasının ürünlerini kullanıyoruz. Konya Teknokent’te üretiliyor ve tamamen doğal ürünlerden oluşuyor. Bu markanın başka hiçbir yerde perakende satışı yoktur. Nill Baby bünyesinde bu markanın ürünlerinin perakende olarak satışını sunmaktayız. Bebekli çoğu aileden bu markayı bulamadıklarını ve Nill Baby’de buldukları için sevindiklerini duyuyoruz. Gerçekten tamamen doğal ve katkısız olan bu ürün, bebeklerimize de olumlu yansıyor.

nill-baby-5.png

Henüz yeni açılmanıza rağmen gelen yoğun ilgiyi nasıl karşılıyorsunuz?

Konya’da böyle bir spa merkezinin eksikliğini bildiğimiz için böyle bir firmayı hizmete sunduk. Fakat bu kadar yoğun talep geleceğini düşünmemiştik. Aileler gerçekten çok ilgi gösteriyor. Çünkü uykusuzluktan hastalık derecesine gelmiş bebekler bulunmaktadır. Aileler ilaç tedavisini istemiyorlar. Su o bebekleri rahatlatıyor ve masajdan sonra çok güzel uyumalarını sağlıyor. Firmamızın ismini aldığı Nil bebeğimiz, ilk deneyiminde jakuziden sonra 5 saat kesintisiz uyudu. Ailelerde bebeklerinin rahat uyumasından memnun oluyorlar. Bazı anneler de bebeklerinin suyu sevmemesinden şikayetçi oluyor. Bunun sebebi aslında bebeklerin başlarına su dökülmesinden hoşnut olmamalarından kaynaklanıyor. Biz burada bebeklerinboyunlarına simit takıyoruz ve yüzmelerini sağlıyoruz. Başlarına su temas etmediği için de hemen hemen tüm bebekler jakuziden çok keyif alıyor.

HÜSEYİN KOYUNCUOĞLU - TÜRKAN YILMAZ / YENİ HABER

nill-baby-6.png

nill-baby-7.png

nil-musevitoglu.png

nill-baby-9.png

nill-baby-12.png

nill-baby-13.png

HABERE YORUM KAT