Konya’nın taşra mahallesine 21 milyonluk yatırım!

Selçuklu Belediyesi tarafından Sızma Mahallesi’ne kazandırılan "Selçuklu Belediyesi Sızma Alparslan İlkokulu" açılış töreni gerçekleştirildi.
Konya’nın taşra mahallesine 21 milyonluk yatırım!

Eğitime yapılan yatırımlarla ön plana çıkan Selçuklu Belediyesi, Sızma Mahallesi’ne Selçuklu Belediyesi Sızma Alparslan İlkokulu’nu kazandırdı. Okulun açılışı Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’nın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

‘FAALİYETLERİMİZİ DEVAM ETTİRİYORUZ’

Açılış töreninde konuşan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “ Merkez mahallelerimizde olduğu gibi merkez dışındaki taşra mahallelerimizde de hemşerilerimizin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda hizmetlerimize devam ediyoruz. Sızma Mahallemiz 2.260 kişilik nüfusu ile Selçuklumuzun en büyük taşra mahallesi. Bu mahallemizde bir anaokulu, bir ilkokul ve bir ortaokul ile çocuklarımızın eğitim faaliyetlerini devam ettiriyoruz. Bugün resmi açılışını yapacağımız Sızma Alparslan İlkokulumuzun bulunduğu yerde tek katlı 4 derslikli ve fiziki şartları uygun olmayan bir ilkokul vardı. 2 yıl önce yaptığımız ziyaret esnasında çocuklarımıza yeni bir okul yapma sözü vermiştik. Çok şükür geçen yıl başladığımız inşaat faaliyetini bir yıl içerisinde tamamlayarak yeni okul binamızı çocuklarımızın ve Milli Eğitim camiamızın hizmetine sunmuş olduk.” ifadelerine yer verdi.

‘ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM’

Eğitimin her zaman öncelikli olduğunu vurgulayan Pekyatırmacı, “Toplam 1.585 m2 alana sahip olan Selçuklu Belediyesi Sızma Alparslan İlkokulumuzun belediyemize maliyeti güncel rakamlarla 21.581.000,00 Türk lirası. Bodrum, zemin ve 1. Kattan oluşan binamızın bodrum katında; depo, arşiv odası, çok amaçlı salon ve teknik oda bulunuyor. Zemin katta; 4 adet derslik, müdür yardımcısı odası, öğretmenler odası ve diğer alanlar mevcut. 1.katta da yine 4 adet derslik, müdür odası, kütüphane, mescit ve diğer alanlar bulunmakta. Bu dönem hizmet vermeye başlayan okulumuzda şuan 140 öğrenci aktif olarak eğitim görüyor. Kırsalda ikamet eden nüfusumuzu da artırmaya çalışıyoruz. İnşallah mahallemizde nüfus artışı ile birlikte bu okulumuzdan tam kapasite ile toplam 300 öğrencimiz yararlanabilecek. Her zaman söylediğimiz gibi eğitim bizim önceliğimiz. Bu manada daha önce taşra mahallelerimizden Sarayköy ve Dağdere Mahallelerimize birer ilkokul kazandırmıştık. Yine merkezde Mahmut Sami Ramazanoğlu İmam Hatip Lisesi başta olmak üzere Şehit Erkan Kurşun İlkokulunu ve 4 okulumuza da kapalı spor salonlarını tamamlayarak eğitimin hizmetine sunduk.” dedi.

Kaynak:YENİ HABER

 Muhabir