Konyaspor Başkanı Özgökçen'den açıklamalar

Konyaspor Başkanı Özgökçen'den açıklamalar

Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen açıklamalarda bulundu.

Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen yeşil beyazlıların gündemini değerlendirdi. KontTV programına konuk olan Başkan Özgökçen soruları cevaplandırdı.

1-Spor yasası

“Konyaspor yönetim diğer kulüpler arasında tüzüğünü oluşturan ilk kulüp. Bizim tüzüğümüzü örnek alan, uygulamak isteyen takımlarımız var. Spor yasası, spor kamuoyunun disipline edilmesi için gelmiştir, eksikler vardır fakat şartlar yerine getirilecektir”

2- İlhan Palut’un Ayrılık Süreci

"Biz geldiğimizde İlhan Palut 4 aylık görevdeydi. Kendisiyle 2021 Haziran ayında 10 dakika konuşarak imza attık. Bize imza atılmaması için baskı yapılmasına rağmen imza attık. İlhan Palut Konyaspor’un en çok puan toplayan Teknik Direktör'dür. Kendi geleceğimizi düşünseydik böylesine bir başarı sonrası skora bakıp devam ederdik ama ben skora bakan bir başkan değilim. Neden yollarımızı ayırdık çünkü Konyaspor’un temel ilkeleri ve üstün menfaatleri doğrultusunda yol ayrımının doğru olacağını düşündük.

İSTİŞARE KÜLTÜRÜ BİTTİ, KAPRİSLER YAŞANDI

“İstişare kültürü ve tartışılma kültürü ortadan kaybolmuştu ve kişisel kaprisler yaşanmıştı. Yönetimi refüje ederek yönetim dışı kişilerle istişare ederseniz biz buna karşı çıkarız. Ayrılık hemen verdiğimiz karar değildi. Kulübeyi doğru yönetemediğini düşündük. Sağlıklı iletişim ortamı kalmamıştı. Bir diğer konu gençlik ve alt yapı konusunda sorunlarımız vardı. Konyaspor A takımında oynama hayali olan çocuklarımızın hayallerine imkan vermemiz gerekiyordu. Kendi geleceklerimiz için Konyaspor başarısını al aşağı edemeyiz. 1.5 sene içinde sorunun düzelmesi için konuştuk ama sorunu düzeltemedik. Sürekli transfer yaparak nasıl yürüteceğiz? Konyaspor 2000 ve sonrası doğumlu oyuncular arasında Konyaspor 2 dakika süre vermiş. Bu kabul edilemezdi”

AYRILIK ZAMANI

Dünya kupası arasında anlattığım ilkeleri analiz ettik. 45 gün analiz etme şansı vardı. İyi bir kampta geçiriyorduk. Ama sorunların çözülemediğini gördük. Önümüzde transfer dönemi geliyordu. Transfer dönemi başlamadan yeni hoca ve yeni sistemle sorunun önüne geçmek için harekete geçtik.

3- BAŞARISIZ TRANSFERLER

Transferlerde her zaman hata payı vardır. Çok eleştirilen oyuncular sonra başarılı da olabiliyor. Örneğin Endri Çekici. Eleştirilmiştik ama bugün başka takımlar için transferde ismi geçiyor.

Şunu söyleyeyim tüm transferler yönetimimizin tasarrufunda gerçekleştirmiştir Scout ekibi ve teknik heyetin raporları son olarak bizim önümüze gelip ekonomik durumumuza göre hareket ettik. Transferler yapacağımıza alt yapıdaki gençlerimizi çıkarıp yıldızlaştırmamız lazım. Onlara imkan vermemiz lazım.

4- AMİR HADZİAHMETOVİC

Bir futbolcu iki yıl takımda kaldıktan sonra üstüne fiyat ekleyip göndermemiz gerekiyor. Biz böyle düşünüyoruz. Amir bizim evladımız. Yetişmesinde çok payımız var. Onun gitmesini istemiyoruz ama emekli olana kadar oynayacak diye bir şey yok. Tüm teklifleri reddettik. Gelen teklifler bizim kabul edeceğimiz rakamlar değil. Gelen teklif bizi tatmin ederse ancak o zaman göndeririz. Amir’i gönderdiğimizde yerine alacağımız isimler ucuz değil. Amir bizim oyuncumuz olduğundan istediğimiz para gelirse göndeririz yoksa 1.5 yıl imzası var bizde oynamaya devam edecek.

5- ALEKSANDER STANOJEVİC

“Teknik direktör varken başka teknik direktörle görüşülmez diye bir şey yok. Futbolcu transferi transfer de teknik adamınki transfer değil mi? Peki İlhan Hoca gitseydi biz ne yapacaktık? Hocanın ismi başka takımlarla anılıyordu. Profesyonel hayatta böyle şeyler olabilir. Stanojevic scout ekibimizin önerdiği bir isimdir. Gençlere verdiği değer bizim için önemlidir”

6- GİDECEK VE GELECEK OYUNCULAR

"Endri Çekici ile alakalı bir gelişme yaşanabilir. Yurt dışından bir teklif gelebilir. Ancak oyuncuların kafası karışmaması için kulübe bu haftaya kadar resmi teklif göndermelerini istedik. Resmi teklif gelmezse bu haftaya kadar Endri ile devam edeceğiz. Amilton soruluyor fakat dediğim gibi resmi teklif gelmesi gerekiyor. Barış Yardımcı ise uygun teklif gelirse gönderebiliriz. Sehic ve Bytyqi ile ilgili prensipte anlaştık, bir sorun yok. Önümüzdeki günlerde imza atabiliriz. Ama daha önemlisi 4 genç oyuncuyu kadromuza dahil edeceğiz. Hemen kadroya girecekler, abileriyle yarışacaklar. Stanojevic isim değil, şu bölgelere transfer yapmalısınız dedi. Ancak kulübün yapısı uygun olmazsa elimizdekiyle en iyi şekilde kullanırız dedi. Gençlerle takviye edebileceğini de söyledi. 6-8-10 bu bölgelere takviye yapmalıyız. İsim veremeyiz. Bugün yarın diyemem ama 1-2 hafta içinde 2-3 oyuncu belki 3’ü birden imza atabilir"

UFUK KENDİRCİ - YENİ HABER GAZETESİ

Etiketler :