1. HABERLER

  2. KONYA SPOR

  3. Konyaspor Tarihi yazdı! Şampiyonluk Japonya, Kore, Mısır, Pakistan ve Filistin'de de kutlanacak...
Konyaspor Tarihi yazdı! Şampiyonluk Japonya, Kore, Mısır, Pakistan ve Filistin'de de kutlanacak...

Konyaspor Tarihi yazdı! Şampiyonluk Japonya, Kore, Mısır, Pakistan ve Filistin'de de kutlanacak...

Twitter'de Konyaspor'un yakın tarihine ışık tutan 'Konyaspor Tarihi' hesabı, Sportmen Dergisi'ne köşe yazısı yazdı. 'Şampiyon olacağız ve ilk kez bir Türkiye süper lig şampiyonunun, şampiyonluk kutlamaları Japonya, Kore, Pakistan, İran, Mısır, Filistin şehirlerinde kutlanacak' ifadelerini kullandı.

A+A-

         Konya şehrinde yaşayan insanlar ile Konyaspor’u takip eden yüzbinlerce insan Konyaspor’un futbol liglerinde İstanbul takımları ile rekabete girebilecek pek çok unsuru taşıdığına inanır. Çünkü şehir dinamikleri, bunu başarabilecek doneleri, işaretleri farklı dönemlerde göstermiştir. Özellikle polemiklerden, çekişmelerden uzak kalındığı her dönem  Konyaspor, başarılı olabileceğini göstermiştir.

            12 Eylül darbesi sonrası Konya futbolunun dizaynı, 28 Şubat dönemi Konyaspor ve Konya imgeleri düşmanlığı ve yapılanlar belki de ilk kupalara 2017 de uzanmamıza neden oldu. Ligde üst sıralara oynayan, kupa kazanan takımlar arasında 80’li, 90’lı yıllarda da girebilirdik halbuki! 2015-17 arasında geçen çok başarılı iki sezonun ardından ise maalesef şehir içinde bu başarılara paylaşma sorunu yaşadık.

Paylaşamadık lig üçüncülüğünü, Türkiye Kupasını ve Süper Kupayı! Yönetim mi, teknik heyet mi, şehrin ileri gelenleri mi, taraftar mı bu başarılarda üstün gayretliydi diye birbirimizi yedik! Biz birbirimizi yerken diğer taraftan da futbolun derin odakları güçlü bir Anadolu takımı istemediklerinden mütevellit olacak ki Samsun maçı sonrası da balyozu tepemize vuruvermişlerdi!

Bu iç –dış etkenler sonucunda Konyaspor, son 3 sezondur ligde kalmayı son haftalarda başarabilen takım hüviyetine dönüvermişti. “Konyaspor geliyor bak bir gün elbet şampiyon olacak” ve “Anadolu Hükümdarı” gibi dilimize dolanan inancın sözcükleri mottolarımız bile belleklerimizin derinlerine gömülmek üzereydi! Çünkü Türk futbolunun 3 İstanbul kulübü üzerine yapılandırılması 50 yıl sonra çökmüş, insanlar bu kısırlıktan bıkmışlığı ifade edip yeni alternatiflerin yolunu gözlerken en büyük alternatif Konyaspor’un diplere ayak sürtmesi tam bir hezeyan olurdu!

Daha öncede pek çok platformda belirtmiştik, tekrar edelim. Konya şehri, güzel ülkemizin dış dünyada İstanbul’dan sonra en çok bilinen şehirleri arasında geliyor. Özellikle İslam ülkeleri ile Asya ülkelerinde bilinen ve aynı zamanda ziyaret edilecek şehirlerarasında listenin ilk sıralarında yer alan bir şehirdir Konya. Konyaspor’un şampiyonluğu, Avrupa mücadelesi; Trabzonspor, Bursaspor, Başakşehir gibi takımların havasından çok çok farklı olacaktır.

       Konyaspor, hepimizin malumu sezon öncesi bir genel kurul gerçekleştirdi ve camianın adeta tümünün mutabık kaldığı bir başkan ve yönetim ile yola çıkıldı. Sadece bu etken bile Konyaspor camiasını, sonuçlardan bağımsız olarak müsterih etti dersek yanlış olmaz sanırım. 2021-22 sezonunda Konyaspor, süper lig tarihinin en iyi başlangıcını yaptı. Bu devam eder etmez bilemem. Ancak Konyaspor’un son 4 aylık spor kamuoyuna verdiği mesaj net olarak “yeniden döndüm ve daha tecrübeliyim bu mecralarda” olmuştur. Bu mesajın verilmesinde önemli etkenleri maddeler halinde belirtirsek;

  • Sıkı mali politikalardan taviz verilmeyeceği iddiası ve somut belirtileri
  • Sosyal medya ile yönetilmeyen ama sosyal medyaya da kulak verebilme ilkesi
  • Medya ile iletişime açık bir görüntü sergilenmesi
  • İletişim alanında profesyoneller ile çalışma iradesi
  • Kriz yönetimi becerilerinin örneklerinin sergilenmesi
  • Başkan Fatih Özgökçen’in her platformda temsil yeteneğinin olması
  • Ve en önemlisi ise Konyaspor’un sadece bir futbol kulübü olmadığı ve spor kulübü hüviyetinin güçlendirilmesi için somut çabanın gösterilmesi

Konyaspor’u yönetenlerin ve destekleyenlerin bu prensiplerden ayrılmadığı her zaman biriminde daha güçlü ve tanınan Konyaspor rüyasının gerçekleşeceğinden şüphem yok.

Bu temenniler ile birlikte bu sayfalarda bize yer veren Veli Özkan ve ekibine şükranlarımı sunarım.

       Elbette bir gün şampiyon olacağız ve ilk kez bir Türkiye süper lig şampiyonunun, şampiyonluk kutlamaları Japonya, Kore, Pakistan, İran, Mısır, Filistin şehirlerinde kutlanacak!

 

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum