Konyaspor’da pivot sıkıntısı yaşanıyor!

Basketbol 1. Ligi’nde 2. sırada yer alan ve Süper Lig’e çıkma mücadelesi veren Beysu Konyaspor’da pivot sıkıntısı yaşanıyor. Gueye'den yeterli verimi alamayan Dev Kartallar, henüz yeni transfer yapamadı

Yayınlanma:
Güncelleme: 10 Kasım 2021 13:40
Konyaspor’da pivot sıkıntısı yaşanıyor!

Konyaspor Basket'te geride kalan süreçte ligde 5 numaralarından en az katkı alan takımların başında geliyor. Senegalli uzun Abdoulaye Gueye, şu ana kadar beklentileri karşılayamazken, geçtiğimiz hafta Kemal Canbolat da şans bulamadığı için kendi isteğiyle takımdan ayrılmıştı. Canbolat, daha çok forma giymek adına 2. Lig’de mücadele veren Çağdaş Bodrumspor ile anlaştı.

1-20211110133926.jpg

ŞUANA KADAR ŞARTLARA UYAN YOK!
Bir diğer uzun Cengiz Aydın Ergen’den de sınırlı katkı alan Dev Kartallar, maçların önemli bir bölümünde pivotsuz oynuyor. Asıl mevkisi 4 numara olan Azizcan Özdemir, 5 numara geçerek bu açığı kapatmak zorunda kalıyor. Beysu Konyaspor’da idareciler bir süredir Gueye’nin yerine yeni bir yabancı için arayışta. Ancak şu ana kadar şartlara uyan bir isim olmadı.

2-20211110133944.jpg

KRİTİK SÜREÇTEN GEÇİLİYOR 
Kemal Canbolat’ın da ayrılmasıyla yerli pivot açığı da oluşan yeşil-beyazlı takımda kritik süreçte boyalı alanda daha çok sıkıntı yaşamamak adına takviyelerin yapılması umut ediliyor. Fikstür olarak rahat bir döneme giren temsilcimizde hem yerli hem de yabancı pivot için arayışların devam ettiği ve bu konuda bazı oyuncuların listeye girdiği öğrenildi.
KONYA YENİ HABER

gueye-konyaspor.jpg