1. HABERLER

  2. KONYA SPOR

  3. Konyaspor'dan Kemal Katıtaş mesajı
Konyaspor'dan Kemal Katıtaş mesajı

Konyaspor'dan Kemal Katıtaş mesajı

Bir dönem Konya Valiliği yapan ve 14 Ağustos 1987 yılında Konya'da görevi başında hayatını kaybeden Kemal Katıtaş'ın vefatının sene-i devriyesinde Konyaspor tarafından mesaj yayınlandı.

A+A-

Konyaspor Kulübü, Konya'nın efsane valileri arasına adını yazdırmış olan Kemal Katıtaş adına vefatının sene-i devriyesinde yayınlanan mesajda, "Konya'nın, Konyaspor'umuzun efsane Valisi Kemal Katıtaş'ı vefatının sene-i devriyesinde özlem, rahmet ve minnetle anıyoruz" ifadelerine yer verildi.

KEMAL KATITAŞ KİMDİR?

1937 yılında Adana'nın Ceyhan İlçesinde dünyaya gelen Kemal Katıtaş, 1961 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1968-1970 yılları arasında Kığı kaymakamlığı ile Aralık 1979 - Kasım 1980 tarihleri arasında Elazığ ve 6 Şubat 1984 - 14 Ağustos 1987 tarihleri arasında Konya Valiliği yaptı.

Kemal Katıtaş, Konya Valisi iken, makam odasında, görev başında iken aniden rahatsızlanarak vefat etti. Kiğı Kaymakamlığı sırasında halk tarafından kendisine verilen ve İçişleri Bakanlığı tarafından da teyit ve tescil edilen "İmparator" unvanı ile hâlen anılır. Evli ve 2 çocuk babasıydı. Şiirlerle Gerçekler isimli şiir kitabı 1980 yılında yayımlandı.

YENİ HABER

HABERE YORUM KAT